دو داوطلب شركت درانتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه زابل نام نویسی كردند

زاهدان- ایرنا- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل گفت: دو نفر داوطلب در نخستین روز مهلت قانونی برای شركت در رقابتهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه زابل نام نویسی كردند.

هوشنگ ناظری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز تنها دو نفر نام نویسی كردند كه یكی از آنان با حضور در وزارت كشور برای شركت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه زابل نام نویسی كرد و این موضوع به فرمانداری شهرستان زابل ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: بر اساس اعلام وزارت كشور ساعت نام نویسی از هشت صبح تا 4.5 عصر یعنی معادل ساعت كاری مشخص شده در تهران است اما امكان كاهش این زمان بر اساس ساعت كاری تعیین شده در سیستان یعنی از هشت صبح تا 2.5 عصر وجود دارد.
وی تصریح كرد: انجام تبلیغات توسط داوطلبان تا قبل از تائید صلاحیت به عنوان تبلیغات قبل از موعد شناخته شده و با افراد متخلف بر اساس قانون رفتار می شود.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل خاطر نشان كرد: داوطلبان نام نویسی در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه منطقه سیستان می توانند از امروز تا چهارم دی ماه با همراه داشتن مدارك لازم به فرمانداری زابل، وزارت كشور و در صورت حضور در خارج از كشور به سفارتخانه و كنسولگری ایران مراجعه كنند.
ناظری افزود: پس از اتمام زمان نام نویسی در مدت 10 روز صلاحیت افراد توسط مراجع چهارگانه مورد بررسی قرار می گیرد و چنانچه افراد تایید صلاحیت نشدند می توانند در فرصت قانونی به هیات نظارت استان و شورای نگهبان اعتراض كنند.
حوزه انتخابیه زابل (منطقه سیستان) شامل شهرستانهای زابل، زهك، هیرمند، هامون و نیمروز دارای دو كرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.
زابل در 205 كیلومتری شمال زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7311 / 6081