200 فعال فرهنگي سيستان از تلاش هاي صداو سيما استان تقدير كردند

زابل- ايرنا- افزون بر 200 نفر از فعالان فرهنگي و مذهبي منطقه سيستان با امضاي توماري از تلاش هاي شبانه روزي صدا و سيما سيستان و بلوچستان در پوشش آيين هاي ماه محرم و صفر تقدير كردند.

به گزارش ايرنا شماري از فعالان فرهنگي و مذهبي منطقه سيستان روز شنبه در سفر به زاهدان با حضور در دفتر مديركل صدا و سيما سيستان وبلوچستان با اهداي اين تومار از تلاش هاي شبانه روزي كاركنان، عوامل تصوير برداري صداو سيما استان در ايام محرم تقدير كردند.
مديركل صدا و سيما سيستان و بلوچستان در اين ديدار گفت: برنامه پوشش زنده مراسم ماه محرم در استان سيستان وبلوچستان حدود دو سال است كه انجام مي شود و منطقه سيستان در اين بين سهم زيادي داشته است.
محمود دولت كردستاني افزود: عاشورا و محرم يك ظرفيت و گنجينه اي است كه هر ساله برگي از آن به لطف خدا و ائمه اطهار (ع) رو مي شود و قرار نيست عاشوار به همين سادگي تمام شود از خاتم الانبيا آغاز شده و تا خاتم الاوصيا ادامه خواهد داشت.
وي با بيان اينكه نبايد قهر طبيعت مانع پيشرفت جوانان اين مرز و بوم شود اظهار داشت: منطقه سيستان با داشته هاي فراوان و نگاه ولايي و ديني زواياي بسته اي دارد كه بايد براي نشان دادن آن تلاش كرد.
مديركل صدا وسيما استان تاكيد كرد: جوانان نخبه و متفكران منطقه سيستان ورود جدي به مسايل اجتماعي و مذهبي منطقه داشته باشند.
وي رسانه ملي را بدور از نگاه قوميتي، مذهبي و سياسي دانست و تصريح كرد: تمامي اقوام از جمله بلوچ ها و زابلي ها در رسانه ملي با نگاه يكسان مورد توجه قرار دارند.
دولت كردستاني تهيه و انتشار كتاب و لوح فشرده نوحه هاي سيستاني را از فعالان فرهنگي و مذهبي منطقه سيستان خواستار شد و گفت: با توجه به توانمندي ها و داشته هاي خودمان اين كتاب را تهيه كنيم چرا كه نوحه هاي سيستاني مشتاقان زيادي دارند.
بر اساس اين گزارش فعالان فرهنگي و مذهبي منطقه سيستان با حضور در دفتر مديركل تبليغات اسلامي سيستان بلوچستان از تلاش هاي مسئولان و كاركنان اين نهاد نيز تقدير كردند.
مديركل تبليغات اسلامي سيستان وبلوچستان در اين ديدار گفت: انسجام مردم سيستان در حوزه هاي فرهنگي، ديني و ولايي از همان ابتدا از يك غناي بالايي برخوردار بوده است.
حجت الاسلام عيسي بزماني گفت: مردم سيستان با همدلي، وحدت و انسجام توانستند اقدامي بزرگ را در ايام محرم در شهر دارالولايه سيستان رقم زنند كه جاي تقدير دارد.
وي با اشاره به دغدغه هاي مقام معظم رهبري در رابطه با موضوع نفوذ اظهار داشت: دشمن در اين عرصه با هدف گيري افراد نخبه در تلاش است براي استفاده ابزاري آنان را در دام بيندازد.
رييس تبليغات اسلامي زابل در حاشيه اين ديدار به خبرنگار ايرنا گفت: در محرم سال جاري در منطقه سيستان افزون بر هزار و 200 ساعت برنامه پخش زنده از آيين ها و مراسم مختلف توسط شبكه هاي سراسري و استاني به همت و تلاش صدا و سيما سيستان وبلوچستان پخش شد.
حجت الاسلام محسن عارفي افزود: فعالين فرهنگي و مذهبي منطقه سيستان با جمع آوري توماري به نوعي از تلاش هاي اين ايام كاركنان صدا و سيما تجليل كردند.
وي گفت: در اين سفر اعضاي شوراي هيات هاي مذهبي، كانون بسيج مداحان و ستاد مردمي جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي منطقه سيستان حضور دارند.
رييس تبليغات اسلامي زابل همچنين از تلاش هاي خبرگزاري جمهوري اسلامي در پوشش اخبار ماه محرم تقدير كرد و گفت: انتشار اخبار و گزارشهاي مختلف تصويري، خبري و تحليلي از آداب و رسوم محرم گوشه اي از فعاليتهاي خبرگزاري جمهوري اسلامي در منطقه سيستان است كه جاي تقدير دارد.
7317/6081