82 داوطلب مجلس شورای اسلامی در فرمانداری تهران نام نویسی كردند/ ثبت نام 28 داوطلب خبرگان رهبری

تهران - ایرنا - فرماندار شهرستان تهران گفت: نخستین روز نام نویسی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی با نام نویسی 82 داوطلب از حوزه انتخابیه تهران در فرمانداری پایتخت به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا عیسی فرهادی عصر شنبه در پایان نخستین روز نام نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: از 82 داوطلب ثبت نام شده 72 نفر مرد و 10 نفر خانم هستند.
وی با اشاره به اینكه امروز (شنبه) سومین روز از آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز بود تصریح كرد: تا پایان وقت اداری امروز(شنبه) 28 داوطلب نیز برای نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان تهران در فرمانداری نام نویسی كرده اند.
رئیس حوزه انتخابیه تهران از ادامه فرآیند ثبت نام داوطلبان مجلس خبرنگان رهبری تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه دوم دی ماه خبر داد و یادآور شد: كار نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز تا روز جمعه چهارم دی ماه ادامه دارد.
فرهادی با بیان اینكه از صبح امروز فعالیت های مرتبط با فرایند ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی به دستور وزیر كشور آغاز شد گفت: به چهار فرمانداری ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به عنوان حوزه های فرعی و نیز 12 بخشداری به عنوان شعب فرعی حوزه انتخابیه تهران ابلاغ لازم در این خصوص داده شده است.
وی تأكید كرد: به دستور وزیر كشور ثبت نام داوطلبان اقلیت های مذهبی با محوریت فرمانداری تهران نیز از صبح امروز آغاز شده است.
فرماندار تهران ابراز امیدواری كرد داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری به مرور زمان برای ثبت نام به ستاد انتخابات تهران مراجعه و از موكول كردن نام نویسی به روزهای پایانی پرهیز كنند.
استان تهران در مجموع 35 كرسی در مجلس شورای اسلامی دارد كه 30 كرسی مربوط به حوزه انتخابیه تهران و هر كدام از پنج كرسی دیگر به سایر حوزه های انتخابیه اصلی استان تعلق دارند.
فرآیند ثبت نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری حوزه انتخابیه استان تهران از پنجشنبه گذشته (26 آذرماه) آغاز و به مدت هفت روز از ساعت هشت صبح تا پایان وقت اداری(ساعت 16) در ستاد انتخابات فرمانداری پایتخت و وزارت كشور انجام می شود.
نام نویسی از داوطلبان انتخابات خبرگان رهبری تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه(دوم دیماه) ادامه دارد.
استان تهران دارای 16 كرسی در مجلس خبرگان رهبری است كه در این انتخابات دارای یك حوزه انتخابیه اصلی با محوریت فرمانداری تهران و 35 حوزه انتخابیه فرعی شامل شهرستان ها و بخش های استان است.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.
تهرام/9353/2079// 1625