بازدید استاندار قم از مركز حوزه انتخابیه قم در فرمانداری

قم - ایرنا - استاندار قم، روز شنبه از مركز حوزه انتخابیه قم در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بازدید كرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری قم، سید مهدی صادقی با حضور در فرمانداری قم از روند اجرایی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قم بازدید كرد.
وی در حاشیه این بازدید در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری همزمان دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برای نخستین بار اظهار كرد: روند ثبت نام از داوطلبان بر اساس برنامه زمانبندی و بدون هیچ مشكلی در حال انجام است.
وی با اشاره به آمار ثبت نام نامزدهای مجلس خبرگان رهبری در استان قم خاطرنشان كرد: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با وزارت كشور، افراد می توانند از قم برای نامزدی خود از سایر استان های كشور اقدام كنند.
استاندار قم با بیان اینكه روند تشكیل هیات های اجرایی نیز در تعامل و هماهنگی بسیار خوب با دستگاه های نظارتی انجام شد، اظهار كرد: اعضای هیات اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری از بین معتمدان استان قم انتخاب شدند.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه سال جاری در سراسر كشور برگزار می شود.
در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوز انتخابیه استان قم در نهایت یك نفر به این مجلس راه می یابد و ثبت نام از داوطلبان حضور در این انتخابات تا روز دوم دی ماه سال جاری ادامه دارد و در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان قم نیز در نهایت سه نماینده به این مجلس راه می یابند و ثبت نام از داوطلبان برای شركت در این انتخابات تا روز چهارم دی ماه امسال ادامه دارد. ك/1
7406/ 1175