۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۱۹
کد خبر: 81885258
۰ نفر
بارش ها افزایش 35 درصدی داشت

تهران- ایرنا - حجم بارش‌های كشور از ابتدای مهرماه امسال تاكنون با ثبت 6 میلیمتر بارندگی در هفته گذشته به 85 میلیمتر رسید و افزایش 35 درصدی در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال را نشان می دهد.

به‌گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، هفته گذشته تمامی حوضه‌های آبریز اصلی كشور بارندگی‌های پایان پاییزی را تجربه كردند و تا روز چهارشنبه هفته گذشته ( 25 آذرماه) حجم بارش‌ها به 85 میلیمتر رسید.
میزان بارش در مدت مشابه سال آبی گذشته 63 میلیمتر بود ، اما متوسط درازمدت در همین زمان 55 میلیمتر ثبت شد.
همچنین هفته سوم مهرماه امسال میزان بارش در مقایسه با حجم بارندگی سال گذشته 35 درصد و نسبت به متوسط درازمدت 55 درصد افزایش نشان می دهد.
بیشترین میزان بارش در میان حوضه‌های آبریز اصلی در جدول بارش‌ها، در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با 12 میلیمتر بارش در یك هفته گزارش شده، در حوضه دریاچه ارومیه 10 میلیمتر و در حوضه دریای خزر هفت میلیمتر بارش در ایستگاه‌ها ثبت شده است.
حوضه آبریز فلات مركزی دو میلیمتر بارش داشته و از حوضه‌های قره‌قوم و مرزی شرق نیز در هفته گذشته یك میلیمتر بارش گزارش شده است.
بیشترین افزایش بارندگی تا پایان هفته گذشته در مقایسه با دوره درازمدت در ایستگاه شهر دهلران استان ایلام با 17 برابر افزایش بارش بوده و ایستگاه چابهار در استان سیستان و بلوچستان با 100 درصد كاهش، كمترین میزان بارندگی را در مقایسه با دوره درازمدت داشته است.
حجم بارش های كشور از ابتدای پاییزامسال (اول مهرماه 94) تا پایان نیمه نخست آذر 94 بالغ بر 49 میلیمتر اعلام شد و بارش های پاییزی نیز در بیشتر نقاط كشور صورت گرفت و در طول یك هفته منتهی به نیمه آذر حدود 13 میلیمتر بارندگی در كشور ثبت شد.
اقتصام (1) 3065 ** 1559