۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۱۷
کد خبر: 81885254
۰ نفر
دیدار غیرمنتظره اسد از كلیسایی باستانی در بخش قدیمی دمشق

تهران – ایرنا – رسانه های رسمی سوریه روز شنبه گزارش دادندكه بشار اسد رییس جمهوری این كشور در مراسم مذهبی مسیحیان در كلیسایی باستانی در یك محله نزدیك به بخش های تحت اشغال تروریست ها در دمشق پایتخت این كشور حضور یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از دمشق، نیروهای ارتش سوریه از چند سال پیش در این منطقه از دمشق با گروه های تروریستی درگیر هستند.
شبكه تلویزیون رسمی سوریه تصاویری از دیدار شبانه اسد و اسما همسرش را از كلیسای نوتردام نشان داد كه در آن با اعضای گروه همخوانی كلیسا گفت وگو می كرد.
وی سپس نزدیك محراب كلیسا نشست و به خواندن اشعار مربوط به كریسمس در تالار اصلی كلیسا گوش داد.
به گفته مقام های سوریه، محوطه اطراف ساختمان این كلیسا كه در بخش قدیمی دمشق قرار دارد، روز جمعه هدف گلوله های خمپاره گروه های تروریستی قرارگرفت كه نزدیك دمشق مستقر هستند.
این كلیسا در فاصله 2 كیلومتری محله جوبار در غوطه شرقی در حومه دمشق قرار دارد كه در چند ماهه اخیر در آن درگیری های شدیدی میان نیروهای دولتی و تروریست ها رخ داده و اخیرا هدف حملات هوایی روسیه قرار گرفته است.
تروریست ها معمولا از غوطه شرقی بخش های مسكونی مركز دمشق را كه در اختیار نیروهای دولتی سوریه است، هدف گلوله های خمپاره و راكت قرار می دهند.
اسد در گفت وگوهای اخیر با رسانه های غربی گفته است كه حكومت وی نمونه بردباری مذهبی در كشوری است كه مورد تهدید گروه های ترویستی - تكفیری قرار دارد كه برای اجرای مقررات مورد نظر خود در بخش های تحت اشغال، تلاش می كنند.
دیدار اسد از این كلیسا همزمان با تصویب قطعنامه ای در شورای امنیت سازمان ملل متحد با اجماع در روز جمعه در باره نقشه راه بین المللی برای روند صلح سوریه، صورت گرفت .
بحران سوریه كه در سال 2011 شروع شده، تاكنون حدود 250 هزار قربانی و میلیون ها آواره برجا گذاشته است.
خاورم**1486**1144