7 نقطه پرتصادف محور اصفهان به اردستان حذف مي شود

اصفهان- ايرنا- مدير ساخت و توسعه راه هاي اداره كل راه و شهرسازي استان اصفهان گفت: با احداث باند دوم اصفهان به اردستان، هفت نقطه پر تصادف در اين محور حذف مي شود.

به گزارش ايرنا، روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان اصفهان روز شنبه به نقل از حميدرضا اميرخاني اعلام كرد:در صورت تامين اعتبار لازم و آزادسازي هاي مورد نياز در مسير، باند دوم اصفهان به اردستان در اسرع وقت به بهره برداري مي رسد.
باند دوم محور اصفهان – اردستان با هدف ارتقاي طبقه بندي راه، ايجاد سطح سرويس دهي بالاتر، كاهش زمان سفر، افزايش منطقي و ايجاد سرعت مطمئنه، افزايش ايمني راه و جلوگيري از تصادفات رخ به رخ با توجه به حجم بالاي تردد و ترانزيتي بودن مسير در حال احداث است.
مدير ساخت و توسعه راه هاي اصفهان در باره احداث باند دوم اصفهان به اردستان گفت: طول اين مسير 72 كيلومتر است كه از سمت اصفهان به اردستان به طول 14 كيلومتر آن آماده آسفالت است و 23 كيلومتر آن با ريختن لايه دوم آسفالت تا سه ماهه اول سال 95 بهره برداري مي شود.
اميرخاني اظهار كرد: اين راه اصلي با حجم خاكبرداري 133 هزار و 170 مترمكعب و حجم خاكريزي 132 هزار و 250 مترمكعب داراي پيشرفت فيزيكي 87 درصدي است كه در صورت تامين اعتبار به بهره برداري مي رسد .
وي با اشاره به وجود نقاط پرتصادف در اين مسير و وجود هفت قوس خطرناك در محور تاكيد كرد: با احداث باند دوم اصفهان به اردستان همه قوس هاي خطرناك موجود در مسير حذف و از وقوع تصادف جلوگيري مي شود.
وي از جمله مشكل هاي موجود در تكميل نشدن اين طرح در زمان مقرر را عدم وجود اعتبارات مكفي دانست و گفت: با توجه به عبور كنار گذر شرق اصفهان از اين مسير و نياز به احداث زيرگذر در محل تلاقي با محور اصفهان - اردستان، در صورت تامين اعتبار لازم و انجام آزادسازي هاي موجود در مسير، باند دوم اصفهان به اردستان در اسرع وقت بهره برداري مي شود.
اميرخاني همچنين از احداث باند دوم اردستان به زواره خبر داد و افزود: اين طرح به طول 9.5 كيلومتر در حال احداث و دو كيلومتر آن آماده آسفالت است.
وي تصريح كرد: محور اردستان به زواره با حجم خاكريزي يكصد هزار مترمكعب و حجم خاكبرداري 15 هزار مترمكعب در حال انجام بوده و هدف از احداث آن جلوگيري از وقوع تصادفات رخ به رخ و افزايش ارتقاي ايمني مسير است.
شهرستان اردستان با جمعيت بالغ بر ۴۱ هزار نفر در ۱۱۸ كيلومتري شمال شرق مركز استان اصفهان است.
د/6027/3011