استفاده از توانمندي هاي زنان در پيشرفت كشور ضروري است

تبريز- ايرنا- معاون سياسي و اجتماعي فرماندار جلفا گفت: بايد از ظرفيت بالقوه و توانمندي هاي زنان در توسعه و پيشرفت كشور استفاده شود.

به گزارش روز شنبه ايرنا، صادق احمدي در نشست فصلي نمايندگان بانوان دستگاه هاي اجرايي شهرستان، اظهاركرد: زنان علاوه بر نقش آفريني در امور خانواده، بايد در زمينه مشاركت هاي سياسي، اجتماعي و فرهنگي نيز به كار گرفته شوند.
وي افزود: بهره وري از زنان كشور آن چنان مورد استفاده قرار نگرفته و امروز شاهد بسياري از كاستي ها در اين زمينه هستيم.
معاون فرماندار جلفا تصريح كرد: دولت يازدهم درصدد جبران اين كاستي ها بر آمده و در جذب مشاركت زنان در امور كشور موفقيت هايي داشته است.
احمدي با اشاره به نياز اصلي كشور كه همان توليد و رشد اقتصادي است، خاطرنشان كرد: با ايجاد اشتغال براي زنان خانه دار با توسعه مشاغل خانگي و صنايع كوچك مي توان در رشد اقتصادي كشور تاثير گذاشت.
وي به نقش زنان در فعاليت هاي سياسي اشاره و تاكيد كرد: استفاده از ظرفيت زنان درانتخابات براي جلب مشاركت مردم و حضور حداكثري بايد بيشتر مورد توجه قرارگيرد.
دراين نشست تعدادي از نمايندگان بانوان دستگاههاي اجرايي در خصوص مشكلات حوزه زنان در شهرستان و اداره ها مطالبي ارايه كردند.
نبود پارك و فضاي تفريحي مختص بانوان، كمبود مراكز مطالعه براي بانوان، استفاده نكردن از ظرفيت و توانمندي هاي بانوان در اداره ها، نشست هاي دوره اي نماينده عالي دولت در شهرستان با بانوان، فعال سازي امور بانوان اداره ها و نبود حمايت هاي خاص از زنان و دختران نخبه علمي، ورزشي و فرهنگي از مسايلي بود كه دراين نشست مطرح شد.
شهرستان جلفا با 56 هزار نفر در فاصله 125 كيلومتري تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع شده است.
7222/ 1495