اصفهان میزبان مسابقات كشوری بازی های رایانه ای جایزه بزرگ امارات

اصفهان- ایرنا- مسابقات كشوری بازی های رایانه ای انتخابی مسابقات جهانی جایزه بزرگ امارات از فردا به میزبانی اصفهان برگزار می شود.

مدیر مجموعه جام دیجیتال اصفهان(خانه بازی های جوانی) روز شنبه در نشست خبری پیش از برگزاری این مسابقات در سرای ورزشكاران ورزشگاه تختی اصفهان گفت: این رقابت ها از 29 آذر به مدت دو روز با حضور داوطلبان 5 تا 45 سال از استان های كشور بویژه اصفهان و تهران در مجموعه جام دیجیتال اصفهان برگزار می شود.
رسول رضوانی با بیان اینكه این مسابقات در دو رشته PS و FIFA 15 برگزار می شود، افزود: نفرات اول تا سوم این مسابقات به عنوان نماینده ایران به مسابقات جایزه بزرگ امارات كه 15 ژانویه همزمان با 25 دی در كشور امارات عربی متحده برگزار می شود، اعزام خواهند شد.
وی ادامه داد: جام دیجیتال با سابقه هشت سال فعالیت در حوزه بازی های دیجیتال و رایانه ای در جشنواره های مختلفی حضور داشته و در تلاش است تا با ایجاد فضایی سالم، محیطی برای بازی های رایانه ای جوانان ایجاد كند.
وی تصریح كرد: این مركز آمادگی دارد تا در رشته های بازی های الكترونیكی و توپی به صورت رایگان به استعدادیابی و سپس آموزش مقدماتی، نیمه حرفه ای و حرفه ای بپردازد.
مدیر مجموعه جام دیجیتال اصفهان تاكید كرد: بانوان نیز می توانند روزهای جمعه با حضور در این مجموعه از مباحث استعدادیابی رایگان و آموزش رشته های مختلف بهره مند شوند و به عضویت تیم های جام دیجیتال درآیند.
قهرمان دوره قبل مسابقات جایزه بزرگ امارات و اولین نماینده ایران در مسابقات جهانی PS نیز در این نشست خبری گفت: مسابقات جایزه بزرگ امارات یكی از بزرگترین مسابقات انفرادی بازی های رایانه ای است كه پس از برگزاری دو سال متوالی این رقابت ها توانستیم نمایندگی ایران را كسب كنیم.
معین عموزاده تبریزی افزود: مبلغ جایزه نخست این مسابقات یك میلیارد تومان بود كه اكنون این رقم به پنج میلیارد تومان رسیده است.
برنده جایزه یك میلیارد تومانی مسابقات امارات تصریح كرد: نفرات اول تا یكصد و بیست و هشتمین نفر این مسابقات جوایز مختلفی دریافت می كنند كه جایزه نفر دهم 50 میلیون تومان است.
وی ادامه داد: این مسابقات هر سال در دو رشته PS و FIFA 15 در امارات و سه ماه بعد در رشته FIFA 16 برگزار می شود.
عموزاده تبریزی اظهاركرد: یكی از داوران ایران به عنوان سرداور به مسابقات امارات معرفی و در این رقایت ها حضور خواهد داشت.
مربی تیم بازیهای رایانه ای ایران نیز در این جلسه گفت: در دنیا دو تورنمنت بزرگ ESWC و WCG در رشته بازی های رایانه ای برگزار می شود.
داوود رفیعی با بیان اینكه ایران در سال های اخیر قهرمانی جهان در بازی های رایانه ای را تسخیر كرده است، افزود: اصفهان با برخورداری از كیوان جوادی قهرمان سال 2013 در WCG و نوید برهانی قهرمان مسابقات ESWC فرانسه در این عرصه خوش درخشیده است.
وی بیان كرد:جو روانی مسابقات جایزه بزرگ امارات بسیار بالا و از تورنمنت های جهانی و المپیك سنگین تر است به همین منظور یك مربی باید افراد اعزامی را حمایت كند.
نشست خبری مسابقات كشوری بازی های رایانه ای انتخابی مسابقات جهانی جایزه بزرگ امارات با حضور محمد مسعود كریمی معاون امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان استان اصفهان، رسول رضوانی مدیر مجموعه جام دیجیتال، معین عموزاده تبریزی قهرمان دوره قبل مسابقات بازی های رایانه ای جایزه بزرگ امارات و داوود رفیعی مربی تیم بازی های رایانه ای ایران و اصحاب رسانه در سرای ورزشكاران ورزشگاه تختی اصفهان برگزار شد.
مسابقات كشوری بازی های رایانه ای انتخابی مسابقات جهانی جایزه بزرگ امارات در اصفهان با همكاری معاونت امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان این استان برگزار می شود.
پ/6027/7135