۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۰۰
کد خبر: 81885209
۰ نفر
بومی سازی یك ششم قطعه های صنعت حفاری

اهواز- ایرنا- مدیرعامل شركت ملی حفاری ایران در مراسم گشایش نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت در خوزستان گفت: در بخش حفاری نزدیك به 120 هزار قطعه به كار می رود كه تاكنون 20 هزار قطعه پرمصرف در داخل كشور بومی شده است.

«حیدر بهمنی» شنبه در این مراسم افزود: توانسته ایم بسیاری از تجهیزات را با كمك مركزهای علمی بومی سازی كنیم.
مدیرعامل شركت ملی حفاری اضافه كرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی حتی قادر نبودیم پیچ و مهره ای را در صنعت حفاری تولید كنیم اما اكنون بسیاری از تجهیزات راهبردی این صنعت را داخل كشور تولید می كنیم.
وی تاكید كرد 40 درصد فعالیت شركت ملی حفاری به بخش خصوصی واگذار شده است و اضافه كرد: به دنبال ادامه واگذاری و مشاركت بیشتر بخش خصوصی هستیم.
مدیرعامل شركت ملی حفاری ایران گفت: شركت ملی حفاری با در اختیار داشتن 75 دكل از نظر حجم فعالیت، حرف اول را در خاورمیانه می زند.
بهمنی ادامه داد: صنعت حفاری ایران با پیشینه فعالیت در پروژه های بخش هایی مانند تركمنستان، دریای شمال (اروپا) و آفریقا، در نظر دارد دوباره حضور خود را در خارج از كشور توسعه دهد.
به گفته او، شركت ملی حفاری ایران پیشینه حضور در فازهای 9، 10، 14، 17 و 18 پارس جنوبی و همچنین میدان های غرب كارون را دارد.
نمایشگاه تخصصی «تجهیزات نفت ساخت داخل» امروز (شنبه) در خوزستان آغاز به كار كرد و تا چهار روز آینده به فعالیت خود ادامه می دهد.
اقتصام**2022**9132**1961