20 هزار میلیارد ریال برای آسفالت معابر شهری و روستایی اختصاص یافت

گچساران- ایرنا- رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از اختصاص 20 هزار میلیارد ریال قیر(رایگان) برای آسفالت معابر شهرها و روستاهای كشور به میزان نامحدود خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامرضا تاجگردون روز شنبه در جمع خبرنگاران گچساران توسعه راه های ارتباطی استان های را از اقدامات مهم دولت یازدهم اعلام كرد و افزود: قیر رایگان برای روكش و آسفالت 400 كیلومتر از راه های اصلی و فرعی روستایی كهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت.
وی بدون اشاره به آمار قیر توزیعی در كشور گفت: بیش از دو هزار تن قیر رایگان برای بهسازی و آسفالت معابر شهری دوگنبدان اختصاص یافت.
تاجگردون ابراز كرد: انتظار می رود با اجرایی شدن برجام راه همواری برای انجام فعالیت های اقتصادی در كشور باز شود.
وی گفت: در چند سال گذشته سالانه 15 درصد هزینه عبور از تحریم ها را داشته ایم.
وی اظهار داشت: رفع تحریم ها به این معنی نیست كه همه مشكلات برطرف خواهد شد، بلكه فضایی برای بهره برداری از ظرفیت ها در راستای توسعه ایجاد می كند.
تاجگردون افزود: با اجرای برجام، خود را برای ورود به عرصه تجاری سازی صنعت صلح آمیز هسته ای كشور آماده می كنیم.
رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرایی شدن توافق و برداشته شدن تحریم ها شاهد تحول در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی خواهیم بود.
وی افزود: توافق به دست آمده اگر به درستی مدیریت شود می توان از آن برای پیشبرد برنامه های كشور بهره گرفت.
تاجگردون به طرح های عمرانی در دست اجرا در شهر دوگنبدان اشاره كرد و گفت: بیش از 300 میلیارد ریال تا پایان سالجاری اعتبار برای عمران شهری دو گنبدان جذب خواهد شد.
وی گفت: از ابتدای امسال تاكنون 180 میلیارد ریال اعتباری به شهرداری دوگنبدان برای اجرای طرح های عمرانی اختصاص یافته است.
تاجگردون افزود: یك هزار و 180 میلیارد ریال تسهیلات برای بافت فرسوده شهر دو گنبدان تاكنون مصوب شده است.
رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، مشكلات كنونی مردم در حوزه‌های مختلف را اشتغال اعلام كرد و گفت: نرخ بیكاری در 12 شهرستان كشور بالای 50 درصد است.
2082/6162/1772