پیروزی تیم های ملی والیبال ساحلی ایران در نخستین گام

تهران - ایرنا - تیم های ملی الف و ب والیبال ساحلی ایران در دومین روز مسابقات والیبال ساحلی انتخابی المپیك 2016 برزیل در منطقه آسیای مركزی موفق به شكست نمایندگان هند شدند.

به گزارش ایرنا از فدراسیون والیبال، مسابقات والیبال ساحلی انتخابی المپیك 2016 برزیل در منطقه آسیایی مركزی قاره آسیا از روز گذشته آغاز شده و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.
در دومین روز این رقابت ها تیم های ملی الف و ب والیبال ساحلی ایران برای نخستین بار به میدان رفتند و موفق به شكست با اقتدار نمایندگان هند شدند.
تیم ملی الف والیبال ساحلی (رحمان رئوفی و بهمن سالمی) در دیدار با تیم الف هند دو بر صفر و با امتیازهای 21 بر 6 و 21 بر 5 حریف خود را شكست داد.
تیم ملی ب والیبال ساحلی ایران نیز دو بر صفر و با امتیازهای 21 بر 15 و 21 بر 18 تیم ب هند را شكست داد تا ملی پوشان ایران راهی دیدار نهایی این مسابقات شوند.
تیم های ملی والیبال ساحلی قزاقستان نیز موفق به شكست سریلانكا شدند تا حریف ساحلی بازان ایران در دیدار نهایی شوند. دو تیم سریلانكا و هند نیز برای كسب عنوان سومی فردا یكشنبه به مصاف یكدیگر می روند.
ملی پوشان ایران را در مسابقات انتخابی منطقه آسیایی مركزی در هند حمید موحدی و كامران ذوقی به عنوان مربی و سرپرست همراهی می كنند.
پیش از این رقابت های، مرحله مقدماتی چهار منطقه آسیا شامل غرب آسیا، شرق آسیا، جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه انجام شده است و كشورهای قطر، ژاپن، اندونزی و استرالیا با كسب مقام قهرمانی به مرحله پایانی این رقابت ها صعود كردند.
مرحله نهایی مسابقات انتخابی المپیك در قاره آسیا به میزبانی استرالیا برگزار می شود و قهرمان منطقه آسیایی مركزی و شش تیم دیگر در این رقابت ها برای یك سهمیه المپیك 2016 به مصاف یكدیگر می روند.
ورزشی(1)**1379