۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۰۱
کد خبر: 81885199
۰ نفر
آمریكا رزمایش هسته‌ای برگزار كرد

تهران-ایرنا- «فرماندهی حمله جهانی نیروی هوایی آمریكا» رزمایش گسترده ای را در پایگاه هوایی مكسول در ایالت آلاباما برگزار كرد تا توانایی‌هایش را برای مواجهه با تهدیدهای احتمالی آینده مورد ارزیابی قرار دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیك، در این رزمایش، توانایی های نیروهای هوایی برای انجام عملیات با هدف اجرای طیف كامل جنگ های هسته ای از ماموریت های متعارف گرفته تا ماموریت های تسلیحات هسته ای، مورد بررسی قرار گرفت.
ژنرال «فردیناند استاس» مدیر بخش تمهیدات، طرح ها و برنامه ها در مصاحبه ای گفت: ما به دنبال بررسی توانایی های خود هستیم. می خواهیم مشاهده كنیم آیا توانایی های لازم را در اختیار داریم یا خیر.
مدرن سازی هسته ای نیروی هوایی آمریكا شامل ساخت بمب افكن های نسل جدید، به رو كردن ناوگان بمب افكن های بی-1، بی-52 و بی- 2 و جایگزین كردن موشك های بالستیك 'مینوتمام 3 ' با یك سیستم دفاع موشكی بازدارنده استراتژیك بر روی زمین است.
نیروی هوایی آمریكا تمامی بمب افكن‌های بی- 2 خود را سیستم مدیریت دفاعی جدید مدرن كرده است.
پایگاه خبری دیفنس نیوز اعلام كرد كه طی این رزمایش ، فرماندهان حاضر به این نتیجه رسیدند كه بمب افكن های به روز شده بی- 52 می توانند به آسانی تا سال 2050 و فراتر از آن به پروازهایشان ادامه دهند.
اروپام**9234**1572