انتخابات سالم كشور مايه افتخار نظام اسلامي است

خرم آباد- ايرنا- رييس كل دادگستري لرستان گفت: اخبار سايت هاي كشورهاي مختلف نشان مي دهد كه هر انتخاباتي كه در كشور برگزار مي شود زلزله اي در كشورهايي كه بر پايه نظام ديكتاتوري و قبيله اي اداره مي شوند برپا مي كند.

به گزارش خبرنگار ايرنا جعفر بدري روز شنبه در مراسم توديع و معارفه رييس دادگستري شهرستان سلسله افزود: امروزه حتي قويترين كشورهاي دنيا نيز درگير معظلات اجتماعي بسياري هستند.
وي با اشاره به وجود حدود 2 و نيم ميليون زنداني در زندان هاي آمريكا تصريح كرد: يك قسمتي از مسائل موجود در كشور ما مربوط به كشورهاي متخاصم و استكباري است اما بسياري از مسائل موجود نيز ناشي از سوء مديريت ها در بخشي از اداره كشور است.
وي خاطرنشان كرد: عوامل بسياري از جمله عوامل سياسي، اختلافات جناحي و عدم همكاري برخي نهادهاي تصميم گيرنده باعث شده كه در كنترل بخشي از ناهنجاري ها نگراني داشته باشيم.
بدري با تاكيد بر رشد اقتصاد منطقه متناسب با افزايش سطح توقعات خانواده ها براي پايدار ماندان نهاد خانواده افزود: در برخي مناطق غرب استان بنياد خانواده از بين رفته و افزايش آمار خودكشي و طلاق در اين مناطق دليل بر اين ادعا است.
وي با بيان اينكه دستگاه هاي اجرايي وظيفه بسيار سنگيني بر دوش دارند گفت: اثر مجازات در كاهش جرم شايد تنها 10 درصد باشد، بنابراين امروز پيشگيري وظيفه همه دستگاه ها است.
رييس كل دادگستري لرستان با اشاره به ريشه يابي علل جرم و از بين بردن آن ها و جلب اعتماد عمومي اظهار داشت: در اين زمينه همكاري و تلاش نهادهاي اجرايي و پشتيباني با كمترين امكانات و حمايت هاي موثر ائمه جمعه استان در اين خصوص بسيار ستودني است.
بدري با اشاره به اينكه 90 درصد جرائم و قتل هايي كه كه در استان اتفاق مي افتد سازماندهي شده نيستند افزود: دو نفر از عاملان قتل كانديداي احتمالي خرم آباد دستگير شده اند و اين جنايت هيچ ربطي به كانديدا شدن وي در انتخابات نداشته و انگيزه قاتلين اختلافات شخصي بوده است.
وي خاطرنشان كرد: از دستگاه هاي اجرايي استان انتظار مي رود با همكاري و افزايش اعتماد عمومي در جامعه زمينه انتخاباتي سالم را كه مايه افتخار نظام اسلامي است در جامعه فراهم كنند.
رييس كل دادگستري لرستان با اشاره به اينكه دستگاه قضا هرچقدر مقتدر باشد مردم احساس امنيت بيشتري مي كنند، خاطرنشان كرد: سال گذشته در استان بيش از 17 هزار قبضه اسلحه كشف شد و اكنون همكاري و تلاش تمامي نهادها در استان باعث شده مسير ترانزيتي موادمخدر در استان براي قاچاقچيان نا امن شود.
امام جمعه سلسله در اين مراسم نيز گفت: اگر مديران در نظام اسلامي به نحو شايسته و مطلوب فعاليت كنند، مردم قدردان زحمات آنان هستند و اگر به خاطر معذوريتي به نحو شايسته از عهده وظايف خود برنيايند مردم درك مي كنند.
حجت الاسلام والمسلمين سيد سجاد موسوي با بيان اينكه يكي از رمزهاي موفقيت هر مدير چه در حوزه اجرا و چه قضا داشتن شرح صدر و گشاده رويي است، اظهار داشت: پس از 1400 سال حكومتي كه همه انبيا و اولياي الهي آرزويش را داشتند به رهبري امام خميني(ره) در سال 57 به پيروزي رسيد.
وي با اشاره به اينكه اساس و بقاي هر حكومت به دستگاه قضاي آن است، افزود: دستگاه قضا مهمترين رسالت را بر دوش دارد و بقا و قوام هر حكومت با اجراي عدالت ميسر مي شود چرا كه دستگاه قضا ظلم را ريشه كن مي كند.
حجت الاسلام موسوي با اشاره به دستگاه قضايي به عنوان فراهم كننده بخشي از امنيت اجتماعي و اقتصادي جامعه عنوان كرد: به ميزان اقتدار دستگاه قضايي، جامعه از لحاظ اقتصادي، امنيتي و اجتماعي اقتدار خواهد داشت.
امام جمعه سلسله تصريح كرد: از جمله مسائلي كه باعث ناامني در جامعه مي شود و ريشه بسياري از جرم و جنايتها است، بالا رفتن سن ازدواج، افزايش آمار طلاق، بيكاري و عدم اشتغال جوانان است كه بايد متوليان امور فرهنگي در رفع اين مشكلات به جد پيگيري كنند.
وي با اشاره به اينكه پيشگيري مقدم بر صدور راي است، افزود: تا زماني كه اراده جمعي كه بخشي از آن دستگاه قضا است همت نكنند و همكاري لازم را نداشته باشند، ساختار جامعه به سقف توسعه اي كه از لحاظ فرهنگي و اقتصادي مدنظر است نخواهد رسيد.
فرماندار سلسله نيز در ادامه جلسه ضمن تشكر از همدلي و همكاري و زحمات اميررضا صارمي رييس اسبق دادگستري سلسله گفت: اميدواريم اين رويه سازنده اي كه در شهرستان مابين نهادها و ارگان هاي مختلف خصوصا دستگاه قضا وجود دارد با ورود و حضور مسوول جديد بهتر و برتر شود.
به گزارش ايرنا در اين مراسم فريدون رواد به عنوان رييس جديد دادگستري شهرستان سلسله معرفي و از زحمات اميررضا صارمي رييس پيشين دادگستري سلسله تقدير شد.
گفتني است فريدون رواد بيش از 10 سال رياست دادگستري شهرستان ازنا را بر عهده داشته است.
/6001/7265