درمان، اولویت اصلی جامعه شاهد و ایثارگر است

تهران- ایرنا- معاون بهداشت و درمان بنیادشهید و امورایثارگران گفت: درمان، اولویت اصلی جامعه شاهد و ایثارگر است و رضایت از این بخش سایر خدمات را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به گزارش ایرنا از بنیاد شهید، عبدالرضا عباسپور دربیست و یكمین سمینارمعاونین بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسر كشور اظهاركرد: ارائه خدمات درمانی در بنیاد به دو روش درمان مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود.
وی با اشاره به اینكه 85 درصد این خدمات به صورت غیر مستقیم و خرید خدمت از شركت های بیمه ای انجام می شود،‌افزود: در حدود 12 سال گذشته این خدمات از طریق شركت سهامی بیمه ایران انجام شده است.
وی با بیان سیاست ها و اهداف بنیاد در زمینه درمان، تصریح كرد: رعایت دقیق قوانین و ضوابط، عدم تصدی گری و برون سپاری با تاكید بر تامین خدمات، صرف بهینه بودجه، رضایت مندی جامعه شاهد و ایثارگر، عدالت در خدمات، تعامل همه واحد ها و جلوگیری از هدررفت سرمایه ها با هدف ارتقا سطح سلامت جامعه شاهد و ایثارگر از جمله اهداف معاونت بهداشت و درمان در زمینه ارائه خدمات درمانی به ایثارگران است.
عباسپور با بیان اینكه این معاونت از مهم ترین و حساس ترین واحدهای بنیاد و مرتبط با جان و روان ایثارگران است، گفت: تاخیر درخدمات رسانی این حوزه صدمات جبران ناپذیری برای بنیاد در پی دارد. درمان، اولولیت اصلی جامعه شاهد و ایثارگر است و رضایت از این بخش سایر خدمات را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.
وی با تأكید براینكه با سلامت جسمی و روانی كامل ایثارگران،سایر خدمات بنیاد برای آنها معنا دار می شود، افزود: خوش خلقی، رعایت صبر، متانت و در نظر گرفتن شآن ایثارگران و احساس همدلی و هم دردی با آنها باید در مراجعات حضوری و غیر حضوری در نظر گرفته شود.
عباسپور تاكیدكرد: سركشی و عیادت از ایثارگرانی كه نیاز درمانی خاص دارند، توجه به اقتصاد مقاومتی و مدیریت درمان، شناسایی افراد نیازمند به مراقبت درمانی در منزل، نظارت بر كیفیت خدمات شركت ها، ثبت اطلاعات ویزیت در منزل و پایش در سجایا، توجه به خدمات اورتز و پروتز با هماهنگی شركت متد، مانیتورینگ بیماران بد حال، انجام اقدامات پیشگیرانه برای گروه های پر خطر، توجه به برنامه های آموزشی و اجرای پایش تخصصی جانبازان، نظارت و همكاری در مدیریت و عملكرد مراكز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار باید توسط ادارات كل بهداشت و درمان در استانها مد نظر قرار گیرد.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاكید براینكه مفاد قراداد بیمه تكمیلی، ملاك ارائه خدمات است، گفت: معاونان بهداشت و درمان سراسر كشور باید با مطالعه دقیق قرارداد بیمه از خدمات قابل ارائه به جامعه شاهد و ایثارگر آگاهی كامل داشته باشند.
بیست و یكمین سمینارمعاونین بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسر كشور از روز شنبه 28 آذر به مدت دو روز در حال برگزاری است.
اجتمام/1724