جلسه صبح مذاكرات یمن بدون نتیجه در سوئیس پایان یافت

بی ین- ایرنا - جلسه صبحگاهی روز پنجم مذاكرات (شنبه) در حالی به پایان رسیده كه هیچ پیشرفتی در زمینه مسائل مورد بحث حاصل نشده و هیات ریاض تلاش می‌كند مسائل مهم بحران یمن از جمله توقف درگیری‌ها و رفع تحریم‌‌ها را نادیده بگیرد.

به گزارش ایرنا از بی ین سوییس، در پایان جلسه صبحگاهی روز پنجم مذاكرات صلح یمن، هیأت میهنی یمن اعلام كرد كه سازمان ملل باید اعتراف كند كه مذاكرات در سایه درگیری‌های نظامی ادامه پیدا می‌كند یا با اعلام آتش بس بقیه اقدام ها از جمله اعتماد سازی صورت بگیرد.
هیات وابسته به ریاض از ضعف بالایی برخوردار است و قدرت تصمیم گیری در زمینه تحولات میدانی موجود در یمن را ندارد.
رسانه های وابسته به عربستان، از آغاز مذاكرات و حتی پیش از آن، جنگ روانی به راه انداخته اند و خط خبری خود را به سوی مقصر جلوه دادن جنبش مردمی انصارالله یمن درصورت شكست مذاكرات ژنو 2 با وجود كارشكنی های طرف حامی ریاض سوق داده اند.
براساس گزارش های منتشره، هدف اصلی نمایندگان جنبش مردمی انصارالله یمن برای شركت درمذاكرات، توقف جنگ وبرقراری آتش بس و كمك به مردم بی گناه كشورشان بوده است اما به ظاهر حامیان دولت مستعفی یمن تلاش می كنند با جلب حمایت نماینده سازمان ملل، مانع از اجرایی شدن توافق 7 بندی نشست « مسقط» شوند.
عربستان به همراه برخی كشورهای عربی و با پشتیبانی آمریكا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز كرد تا «عبد ربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این كشور را به حاكمیت باز گرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمن كه امنیت شهرهای این كشور را تأمین می كنند، جلوگیری كند.
اروپام **441**1010