مدیرعامل شركت ملی حفاری: صنعت حفاری در 10 مركز علمی فعالیت پژوهشی دارد

اهواز - ایرنا - مدیرعامل شركت ملی حفاری گفت: صنعت حفاری در 10 مركز علمی و دانشگاهی كشور دفتر، تجهیزات و فعالیتهای پژوهشی دارد.

به گزارش ایرنا، حیدر بهمنی شنبه در آئین گشایش سومین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان در محل باشگاه نفت اهواز اظهار كرد: سیستم پژوهشی صنعت حفاری ارتباط تنگاتنگی با دانشگاهها و مراكز علمی دارد.
وی افزود: امروز از 120 هزار قطعه در حفاری كشور، 34 هزار مورد مصرف روزانه و حدود 20 هزار مورد بومی شده است كه با همكاری مراكز علمی و دانشگاهی كشور امكان پذیر شد.
بهمنی ادامه داد: صنعت شركت حفاری به سمت نظارت بر حفاری و واگذاری كار به بخش خصوصی پیش رفته است و در حال حاضر 60 درصد بازار حفاری كشور و 80 درصد بخش خدمات جنبی حفاری را به خود اختصاص داده است و 40 درصد به بخش خصوصی واگذار شده است.
مدیرعامل شركت ملی حفاری اضافه كرد: در تلاش هستیم صنعت حفاری در بخش فناوری و دانش محوری فنی پیش برود و نظارت، همكاری و انتقال تجربه در این بخش ها وجود داشته باشد.
وی گفت: شركت ملی حفاری ایران اولین سازمانی بود كه اعتقاد داشت نمایشگاههای تخصصی نفت و گاز در پایتخت نفتی ایران یعنی خوزستان برگزار شود كه به نفع سازندگان و تولیدكنندگان صنعت نفت است.
بهمنی اظهار كرد: تخصصی تر برگزار شدن نمایشگاهها از نظر ایجاد اشتغال به نفع استان است.
سومین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان از 28 آذر تا یكم دی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی خوزستان از امروز شنبه گشایش یافت.
این نمایشگاه با حضور 300 شركت در فضای افزون بر 13 هزار و 500 مترمربع برپا شده است.
3004/6064/1772