۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۱۵
کد خبر: 81885175
۰ نفر
توضيحات رئيس بيمارستان رازي اهواز درباره فوت زن 35 ساله

اهواز- ايرنا - رئيس بيمارستان رازي اهواز دليل فوت يك زن 35 ساله دراين بيمارستان را چنين اعلام كرد:درگير بودن تمام سيستم بدن كه به دنبال نارسايي تنفسي، اين درگيري اعضا بوجود آمده بود چرا كه اگر قلب و ريه بدرستي كار نكنند تمام اجزاي بدن درگير شده و در نتيجه نارسايي درهمه اعضاي بدن بوجود مي آيد.

دكتر فرهاد سلطاني كه شنبه با ايرنا گفت و گو كرد، اين توضيح را در پاسخ به خانواده اين زن 35 ساله (مرحومه ش.ح) داد كه آنان در نامه اي به دكتر هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي خواستار رسيدگي به اين موضوع شده اند.
در اين نامه از آنچه قصور كادر درماني بيمارستان رازي اهواز نام گرفت انتقاد شده و اعلام شده اين بيمار براي درمان يك بيماري معمولي به بيمارستان مراجعه كرده كه با بي دقتي كادر درماني فوت شده است.
اين نامه در شبكه هاي مجازي بازتاب داشت.
رئيس بيمارستان رازي اهواز اعلام كرد كه وضعيت بيمار به گونه اي بود كه در هر بيمارستاني اين اتفاق براي او مي افتاد و كاري از دست كسي ساخته نبود.
دكتر سلطاني اظهار كرد: خانم 35 ساله هفته گذشته با علائم مبهمي شبيه به آنفلوآنزا از جمله تب، سرفه ، تنگي نفس، ضعف، بي حالي و شكم درد به بيمارستان رازي مراجعه كرد كه كادر درماني اين بيمارستان بلافاصله يكسري معاينات از جمله اكو و نوار قلب از بيمار ياد شده انجام دادند كه در نهايت ضعف عضلاني قلب و جمع شدن مايع در پرده اطراف ريه مشخص شد.
وي ادامه اد: اين فرد بعد از انجام معاينات و بررسي هاي لازم در بخش CCUبستري شد اما به علت شكم درد شديد مجددا سونوگرافي شد كه در جريان آن مقداري مايع آزاد درون شكمي وي مشاهده شد.
رئيس بيمارستان رازي اهواز گفت: بعد از انجام عمل جراحي شكمي مشخص شد كه بافت پانكراس وي تخريب شده كه در اين حالت شكم شست و شو داده شد و جراحي به اتمام رسيد و بعد از اين اقدام بيمار تحت درمان دارويي قرار گرفت و در بخش ICU بيمارستان بستري شد كه بعد از چند ساعت فوت كرد.
سلطاني بيان كرد: علت فوت اين فرد در گير بودن تمام سيستم بدن بوده كه به دنبال نارسايي تنفسي اين درگيري در اعضاي وي بوجود آمده بود چرا كه اگر قلب و ريه بدرستي كار نكنند تمام اجزاي بدن درگير مي شوند و در نتيجه نارسايي در همه بدن ايجاد مي شود.
رئيس بيمارستان رازي اهواز اظهار كرد: در بررسي هاي انجام شده معلوم شد كه اقدام هاي درماني بدرستي انجام شده و اقدام هاي تشخيصي و آزمايشگاهي هم بموقع انجام شده است اما به علت وخامت وضعيت باليني اين اقدام ها موثر واقع نشد.
وي افزود: بررسي دقيق تر علت فوت بيمار بايد توسط پزشكي قانوني اعلام شود.
3004/ 1876/6064