رئيس پژوهشكده تحقيقات بسيج : پژوهش از راههاي تحقق اقتصاد مقاومتي است

اراك- ايرنا- رئيس پژوهشكده تحقيقات و مطالعات بسيج گفت: پژوهش و شناخت ظرفيت هاي موجود در تمام نقاط كشور از راهكارهاي رسيدن به اقتصاد مقاومتي مورد نظر رهبر معظم انقلاب است.

ابراهيم نجفي روز شنبه در آيين تجليل از پژوهشگران برتر بسيجي دانشگاه هاي استان مركزي در حسينيه شهداء سپاه روح الله در اراك افزود: دانشگاه مي تواند با ارائه برنامه و راهكارهايي به دولتمردان و صنعتگران كشور در زمينه هاي مختلف مانند توليد، عرضه و نحوه فعال سازي واحدهاي نيمه فعال و تعطيل كشور، نقشي مهم را ايفا كند.
وي ادامه داد: زماني اقتصاد مقاومتي تحقق پيدا مي كند كه همه كارها از روش علمي، صحيح و در زمان مناسب خود انجام شود، در غير اين صورت نمي توانيم به اين امر دست پيدا كنيم.
رئيس پژوهشكده تحقيقات و مطالعات بسيج اظهار كرد: اقتصاد مقاومتي بايد محور همه پژوهش ها و تحقيقات دانشگاهي كشور قرار بگيرد و اين مهم بايد به عنوان يك دغدغه براي دانشگاهيان محسوب شود.
وي گفت: يكي از مهمترين عوامل عقب ماندگي اقتصادي كشور بي توجهي به نخبگان است، چرا كه شرايط تحصيل براي افراد در جامعه فراهم مي شود اما هنگامي كه بايد از آنها استفاده شود، به دليل نبود شرايط اشتغال كشور را ترك مي كنند.
نجفي ادامه داد: هم اكنون بيش از چهار ميليون 800 هزار دانشجو زير نظر يكصد هزار عضو هيات علمي در دانشگاه هاي نقاط مختلف كشور به تحصيل اشتغال دارند كه بايد براي آينده آنها برنامه ريزي كرد و با ايجاد اشتغال پايدار از مهاجرت آنها پيشگيري كرد.
وي بيان كرد: اقتصاد مقاومتي اقتصاد مولد، درون زا، پيشرو و حاصل افكار و انديشه هاي رهبر معظم انقلاب بوده و آحاد جامعه بايد اين مهم را جدي گرفته و در راستاي تحقق آن دست در دست يكديگر بدهند.
در پايان اين آيين از پژوهشگران برتر بسيجي دانشگاه هاي استان مركزي با اهداء لوح، تقدير شد.
پژوهشكده مطالعات و تحقيقات بسيج به عنوان مرجع پژوهشي ومطالعاتي سازمان بسيج مستضعفين در سال 1369 با عنوان مركز مطالعات ارتش بيست ميليوني شروع به كار كرد و در سال 1372 به عنوان سازمان تحقيقات و خودكفايي نمسا تغيير نام داد و در سال 1381در راستاي طرح تحول همه جانبه سپاه به عنوان پژوهشكده مطالعات و تحقيقات بسيج به تصويب رسيد.
3017/6012/1772