نام نویسی دو داوطلب مجلس شورای اسلامی در ورامین/پنج نفر در شهریار، ملارد و قدس

تهران- ایرنا - فرماندار ورامین از ثبت نام دو نفر داوطلب شركت در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه ورامین، قرچك و پیشوا خبر داد.

محسن خوانساری روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در نخستین روز از آغاز ثبت نام داوطلبین شركت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دو نفر با حضور در ستاد انتخابات حوزه مركزی ورامین ثبت نام كردند.
وی اظهار كرد: این افراد مرد بوده و با ارائه مدارك شناسایی خود، فرایند ثبت نام را تكمیل كردند.
خوانساری گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته مكانی مجهز در اختیار خبرنگاران و اصحاب رسانه قرار گرفته تا خبرنگاران بتوانند با افرادی كه ثبت نام می كنند مصاحبه مطبوعاتی داشته باشند.
وی تصریح كرد: سایر افراد متقاضی برای شركت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می توانند برای ثبت نام به همراه مدارك خود تا چهارم دیماه به ستاد انتخابات فرمانداری این شهرستان مراجعه كنند.
فرماندار ورامین گفت: به همراه داشتن اصل كارت ملی و سه نسخه تصویر آن، اصل شناسنامه عكس دار و سه نسخه تصویر كلیه صفحات آن، 10 قطعه عكس جدید سه در چهار با زمینه روشن و اصل تصویر آخرین مدرك تحصیلی و یا مدرك معادل معتبر به هنگام ثبت نام داوطلبان، الزامی است.
وی اظهار افزود: اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و اصل و تصویر برگ پایان خدمت وظیفه عمومی و یا مدركی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولیت خدمت وظیفه عمومی نیز از دیگر مدارك مورد نیاز برای ثبت نام است.
فرماندار ورامین اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه و داشتن مدرك تحصیلی كارشناسی ارشد یا معادل آن را از شرایط داوطلبان ذكر كرد.
خوانساری از نداشتن سوء شهرت در حوزه انتخابیه، داشتن سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی و حداقل سن 30 سال تمام و حداكثر 75 سال تمام را از دیگر شرایط داوطلبان شركت در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی یاد كرد.
شهرستان های ورامین، قرچك و پیشوا به عنوان یك حوزه انتخابیه، یك نماینده در مجلس شورای اسلامی خواهند داشت.

** پنج نفر در حوزه شهریار، ملارد و شهرقدس ثبت نام كردند
در اولین روز آغار ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی تا پایان وقت اداری روز شنبه، پنج نفر ثبت نام كردند كه از این تعداد سه نفر مرد و 2 نفر زن هستند.
شهرستانهای شهریار، ملارد و قدس در غرب استان تهران دارای یك كرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند ماه سال جای برگزار می شود.
تهرام/7254/7409/1348