۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۵۸
کد خبر: 81885153
۰ نفر
كردستان رتبه اول كشف مشروبات الكي در كشور را دارد

سنندج- ايرنا- يكي از مسئولان اداره مبارزه با قاچاق كالا و ارز نيروي انتظامي كردستان، گفت: استان كردستان از نظر كشف مشروبات الكلي رتبه اول كشور را دارد.

به گزارش خبرنگار ايرنا سرهنگ جمال سليماني روز شنبه در كميسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر قاچاق كالا و ارز استان كردستان در سنندج افزود: بر اساس آمار بعد از استان كردستان با اختلافي حدود 50 هزار قوطي و بطري، استان آذربايجان غربي رتبه دوم كشور از نظر كشف مشروبات الكلي را دارد.
وي اظهار كرد: استان كردستان در اين مدت نسبت به سال گذشته از نظر حجمي و با در نظر گرفتن ليتر، 25 درصد افزايش كشف مشروبات الكلي داشته است.
وي گفت: 30 محموله سنگين مشروبات الكلي در استان كشف شده است كه پنج محموله آن در پوشش حمل فرآورده هاي نفتي و از مبادي رسمي بوده است.
سليماني با اشاره به ديگر آمار كشفيات كالاي قاچاق بيان كرد: پرونده هاي داراي بيش از 100 ميليون تومان ارزش نيز در سال جاري 35 درصد افزايش پيدا كرده است.
به گفته وي از ابتداي سال تا كنون خودروهاي سرقتي مكشوفه حامل بار قاچاق نيز دو برابر افزايش داشته است.
وي افزود: در پرونده هايي كه با همكاري مردم تشكيل شده است نيز شاهد رشد 10 درصدي بوده ايم.
سليماني گفت: پرونده هايي كه مبدا بارگيري آنها ديگر استان هاي كشور بوده است در اين مدت 20 درصد افزايش داشته است.
او با اشاره به اينكه هفته گذشته انباري حامل كالاي قاچاق در سقز كشف شد، افزود: كالاهاي اين انبار به ارزش تقريبي 2 ميليارد تومان شامل موبايل، سيگار، دستگاه دريافت از ماهواره، مواد محترقه و انواع داروي غيرمجاز بود.
6108/1904