سامانه پایش ناوگان حمل ونقل دانش آموزی در آمل رونمایی شد

ساری- ایرنا-برچسب سامانه پایش ناوگان حمل ونقل دانش آموزی به عنوان پایلوت كشوری توسط سازمان تاكسیرانی شهرداری آمل رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، با اجرای این طرح خانواده هایی كه دانش آموز و دغدغه به موقع رسیدن وسلامت فرزندانشان را دارند، با سامانه های الكتروینكی از طریق پیامك موبایل توسط راننده پیگیری واطلاع خواهند یافت.
مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهرداری آمل در آیین رونمایی از این طرح كه با حضور طبیبی مدیرعامل اتحادیه تاكسی های شهری كشور برگزار شد، گفت: در اجرای این طرح، برچسب سامانه پایش ناوگان دانش آموزی بر روی 700 دستگاه تاكسی و تاكسی ون ونارون شهری آمل نصب شده است.
'عبداله كیاخسرو' افزود: همچنین ایستگاه هوشمند تاكسی در این رابطه در میدان هزارسنگر آمل جانمایی وحداقل تا ماه آینده راه اندازی خواهد شد.
وی ادامه داد: رانندگان متقاضی در سرویس های دانش آموزی، پیش ازاجرای این با موارد آموزشی طرح آشنا شدند و مقدمات آنان برای توسعه طرح نیز وجود دارد.
مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهرداری آمل اضافه كرد: در این خودروها، آپشن‌های مختلفی از جمله انگشت‌نگار، جی‌پی‌اس، دوربین و ریكوردهای نظارتی را دارا می‌باشند كه با توجه به این آپشن‌ها، قیمت آنها نیز متفاوت خواهد بود.
كیاخسرو گفت: البته دوربین‌های نظارتی و ریكوردها برای زمان‌هایی كه حادثه‌ای رخ می‌دهد برای علت‌یابی آن مورد استفاده قرار می‌گیرند.
وی افزود: نرخ سرویس مدارس همان نرخ مصوب تاكسیرانی است.
مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهرداری آمل هدف از اجرای سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند) را ایجاد رضایت خاطر برای خدمات گیرندگان این حوزه و تاكید به اهمیت ارائه خدمات با كیفیت به دانش آموزان بیان واضافه كرد: با اجرای این طرح بدنبال تامین خواسته های والدین دانش آموزان با رویكردی عدالت محور و درخور و شایسته دانش آموزان ونابه سامانی های خدماتی حوزه حمل و نقل دانش آموزان با همكاری و پشتبانی دو نهاد آموزش و پرورش و پلیس راهور ااز سوی سازمان تاكسیرانی شهرداری آمل اجرا می شود.
كیاخسرو، همچنین از مراحل پایانی ساخت دومین جایگاه عرضه گاز ' سی ان جی' در مسیر بلوار ولایت این شهر خبر داد.
شهر آمل در استان مازندران واقع شده و دارای حدود 300هزارنفرجمعیت است.ك/3
7327/6097