كردستان رتبه اول كشف مشروبات الكی در كشور را دارد

سنندج- ایرنا- یكی از مسئولان اداره مبارزه با قاچاق كالا و ارز نیروی انتظامی كردستان، گفت: استان كردستان از نظر كشف مشروبات الكلی رتبه اول كشور را دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ جمال سلیمانی روز شنبه در كمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق كالا و ارز استان كردستان در سنندج افزود: بر اساس آمار بعد از استان كردستان با اختلافی حدود 50 هزار قوطی و بطری، استان آذربایجان غربی رتبه دوم كشور از نظر كشف مشروبات الكلی را دارد.
وی اظهار كرد: استان كردستان در این مدت نسبت به سال گذشته از نظر حجمی و با در نظر گرفتن لیتر، 25 درصد افزایش كشف مشروبات الكلی داشته است.
وی گفت: 30 محموله سنگین مشروبات الكلی در استان كشف شده است كه پنج محموله آن در پوشش حمل فرآورده های نفتی و از مبادی رسمی بوده است.
سلیمانی با اشاره به دیگر آمار كشفیات كالای قاچاق بیان كرد: پرونده های دارای بیش از 100 میلیون تومان ارزش نیز در سال جاری 35 درصد افزایش پیدا كرده است.
به گفته وی از ابتدای سال تا كنون خودروهای سرقتی مكشوفه حامل بار قاچاق نیز دو برابر افزایش داشته است.
وی افزود: در پرونده هایی كه با همكاری مردم تشكیل شده است نیز شاهد رشد 10 درصدی بوده ایم.
سلیمانی گفت: پرونده هایی كه مبدا بارگیری آنها دیگر استان های كشور بوده است در این مدت 20 درصد افزایش داشته است.
او با اشاره به اینكه هفته گذشته انباری حامل كالای قاچاق در سقز كشف شد، افزود: كالاهای این انبار به ارزش تقریبی 2 میلیارد تومان شامل موبایل، سیگار، دستگاه دریافت از ماهواره، مواد محترقه و انواع داروی غیرمجاز بود.
6108/1904