۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۵۰
کد خبر: 81885136
۰ نفر
حفظ هويت و تجارت ركن اصلي مقوله لباس است

تهران-ايرنا- معاون صنايع دستي و سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گفت: هويت و تجارت دو ركن اصلي مقوله لباس است و ساير موارد در ذيل اين دو تعريف مي شود.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگي ايرنا،بهمن نامور مطلق در جلسه مشترك دبيركارگروه و معاون صنايع دستي با اشاره به جايگاه كارگروه ساماندهي مدو لباس كشور اظهار داشت: هويت يكي از اركان مهم لباس در جامعه است. تجارت و اقتصاد اين بخش داراي اهميت بسيار بالايي است.
وي با اشاره به توانمندي هاي حوزه تحت مسئوليت خود افزود:كاربردي سازي پارچه هاي سنتي، نمايش ظرفيت هاي موجود به طراحان، نگاه به لباس اقوام، تاريخ و ظرفيت ملحقات ايراني اسلامي به عنوان موضوعاتي در همكاري هاي مشترك است.
به گزارش روابط عمومي كارگروه ساماندهي مد و لباس ، در ادامه حميد قبادي دبير كارگروه ساماندهي مد و لباس كشور بيان داشت: هم اكنون كارگروه ساماندهي مد و لباس تلاش دارد با ايجاد نگرش منطقي و ايجاد توجه به اهميت مقوله مد و لباس از همه ظرفيت هاي موجود براي رشد و اعتلاي مسأله مهم مد و لباس استفاده كند.
وي ادامه داد: بر اين اساس فعاليت هاي مختلف و گوناگون وجود دارد كه سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و صنايع دستي مي تواند نقش مهم و ارزشمندي ايفا كند.
قبادي با اشاره به اهميت جايگاه صنايع دستي در كشور از آمادگي كارگروه براي توسعه مشاركت ها و همكاريهاي مشترك خبر داد.
در ادامه توحدي مشاور سازمان از موفقيت هاي بدست آمده از همكاري هاي مشترك در جهت معرفي موسسات طراحي پارچه سنتي و ايجاد ارتباط بين آنان و طراحان لباس اشاره و بيان داشت كه استمرار هدفمند اين فعاليت ها قطعاً در پيشرفت اهداف مد و لباس اسلامي و ايراني موثر خواهد بود.
در پايان مقرر شد كميته اي مشترك با حضور كارشناسان دو مجموعه زمينه تدوين و انعقاد تفاهم نامه همكاري هاي مشترك را فراهم سازد.
فراهنگ**9338**1569