وكیل بابك زنجانی: موكلم اگر بتواند لحظه ای در پرداخت بدهی درنگ نمی كند

تهران- ایرنا- وكیل بابك زنجانی گفت: پرداخت بدهی موكلم به نفع اوست و درصورتی كه بتواند بدهی های شركت نفت را پرداخت كند، لحظه ای درنگ نمی كند.

رسول كوهپایه زاده روز شنبه درگفت وگو با خبرنگارحقوقی قضایی ایرنا و در پاسخ به این سوال كه با وجود رفع تحریم ، آیا امیدی به پرداخت بدهی موكلتان است یا نه، افزود: از روز نخست گفتیم مشكل تحریم است و در اثر تحریم، امكان انتقال پول وجود ندارد.
وی اضافه كرد: موكلم قبل از تحریم 660 میلیون یورو را توانست منتقل كند و بعد بحث تحریم ها بوجود آمد كه نتوانست بقیه پول ها را انتقال دهد.
وكیل بابك زنجانی با بیان اینكه شركت نفت حدود 100میلیارد دلار بابت فروش نفت از چندین كشور طلب دارد، تصریح كرد: این كشورها نیز به دلیل تحریم نتوانستند پول را بازگردانند و الان موكلم نیز به مشكل تحریم اشاره می كند و 2 میلیارد هم جایش امن است.
وی ادامه داد: دوستان نفتی خود می دانند مشكل از تحریم است؛ اما مشكل اینجاست كه اگر از هند چین و غیره طلبكار هستیم و بدلیل تحریم نمی توانیم پول را دریافت كنیم؛ آنها می توانند بانكی كه در آن پول است را معرفی كنند اما موكلم چون كار غیرقانونی انجام داده است نمی تواند بانك را معرفی كند.
به گفته وكیل بابك زنجانی، نفت هایی جمهوری اسلامی ایران به چند كشور خاص مانند هند، چین و تركیه فروخته است با اجازه از دولت آمریكا بود كه شركت نفت می توانست تا سقفی نفت بفروشد اما حق برداشت از پول را نداشت.
وی با اشاره به اظهارات وكیل شركت نفت مبنی براین كه شركت شل به بدهكار بودن اقرار دارد و نام بانكی كه پول در آنجا موجود است را معرفی كرده است، گفت: بابك زنجانی هم به بدهكار بودن اقرار دارد اما از آنجا كه موكلم با اجازه امریكا نفت را نفروخته و در حقیقیت پولشویی كرده است، نمی تواند نام بانكی كه پول در آنجا وجود دارد را بیان كند.
كوهپایه زاده خاطرنشان كرد: اگرموكلم نام بانك را نمی گوید به این دلیل است كه بانك مدنظر از طرف امریكا تحریم می شود؛ لذا منكر پول و حتی خود زنجانی می شود.
وی با ذكرمثالی ادامه داد: تصور كنید یك هیات قضایی مثلا از فرانسه به ایران بیاید و بگوید آیا پول شهروند ما (كه در تحریم به سرمی برد) اینجا است، مطمئنا بانكی كه پول آن فرد در آن است اعتراف نمی كند.
وكیل بابك زنجانی تاكیدكرد: هیچ بانكی این اطلاعات را نمی دهد بویژه اگر طرف خلاف كرده باشد و اگر آن بانك افشا كند، خود مجازات سنگین می شود.

** با برداشته شدن تحریم، نقل و انتقال آزاد پول انجام می شود
كوهپایه زاده با بیان اینكه بابك زنجانی هم بدهی هایش را قبول دارد و می گوید تحریم مانع انتقال شده است، گفت: با برداشته شدن تحریم ها، امكان نقل و انتقال آزاد پول فراهم می شود.
وی ادامه داد: مسلما اگر بابك زنجانی آزاد بود، می توانست حتی بیشتر از مبلغ بدهی كسب درآمد و بدهی را پرداخت كند.
وكیل بابك زنجانی با تاكید براینكه اگرموكلم بتواند بدهی را پرداخت كند لحظه ای درنگ نمی كند، افزود: اگربابك زنجانی در این مدت در حبس نبود، پروژه های نیمه تمام خود را تمام می كرد كه بیش از این ها سودآوری داشت و می توانست اصل بدهی و خسارات را پرداخت كند.
به گزارش ایرنا تاكنون 23 جلسه از دادگاه رسیدگی به پرونده اتهامات بابك زنجانی، «م .ش» و «ح.ف.ه» در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزارشد كه غیراز جلسه بیست و دوم بقیه جلسات علنی بود.
جلسه بعدی دادگاه فردا یكشنبه به صورت علنی برگزارخواهد شد و با وجود تفهیم اتهام هرسه متهم، انجام دفاعیات متهمان و وكلای متهمان ردیف اول و دوم، قرائت كیفرخواست ازسوی دادستان و بیان دفاعیات وی، طرح شكایات وكلای شركت نفت، اچ كی و بانك مسكن، چیزی تا پایان دادگاه باقی نمانده است.
اجتمام(4)** 9317** 1724