مجتهد:بن سلمان درصدد خارج كردن بند سري مبارزه با تروريسم ازچنگ بن نايف است

بيروت – ايرنا – مجتهد كاربر معروف اينترنتي كه زواياي پنهان آل سعود را افشا مي كند، تاكيد كرد:محمد بن سلمان جانشين ولي عهد و وزير دفاع سعودي تلاش مي كند تا بند سري پرونده مبارزه با تروريسم را كه از ده سال قبل تاكنون در اختيار محمد بن نايف ولي عهد و وزير كشور سعودي است، از چنگ او خارج كند.

به گزارش ايرنا، مجتهد خاطرنشان كرد: براساس اين بند كه منابع تخصيصي آن خارج از بودجه سالانه سعودي است، روزانه 50 ميليون ريال سعودي در داخل عربستان و 10 ميليون دلار در خارج عربستان و در مجموع 87 ميليون و 500 هزار ريال سعودي امكان هزينه بدون بازخواست وجود دارد.
هر يك دلار آمريكا معادل 3.75 ريال سعودي است.
وي تصريح كرد: محمد بن نايف از ده سال قبل تاكنون حق كامل استفاده از 32 ميليارد ريال سعودي را براساس اين بند سري پرونده مبارزه با تروريسم به هر شكلي كه اراده كند، دارد و به طرفي هم پاسخگو نخواهد بود.
مجتهد با بيان اين كه « مشابه اين بند سري در ديوان پادشاهي سعودي بسيار وجود دارد»، افزود: وزارت كشور سعودي بودجه كافي براي مبارزه با فعاليت هاي دشمنان دارد و بن نايف فقط و به طورعملي از بخشي از اين بودجه استفاده و بيشتر آن را به طورشخصي تصرف مي كند.
اين كاربر اينترنتي اضافه كرد: با توجه به ده سال سيطره بن نايف بر بودجه هاي اين بند سري، او صدها ميليارد ريال سعودي به جيب زده و اكنون بن سلمان به آن چشم دوخته است.
مجتهد خاطرنشان كرد: با توجه به تلاش بن سلمان براي تشكيل به اصطلاح ائتلاف اسلامي نظامي ضد تروريسم ، او به اين بهانه از ملك سلمان پدرش خواهد خواست تا با صدور فرماني مسئوليت اين بند سري به او بسپارد و يك گام ديگر بن نايف را به عقب براند به ويژه اين كه اين دو شاهزاده براي كسب كرسي پادشاهي رقابتي تنگاتنگ دارند.
خاورم ** 1324