نخستین روز ثبت نام/ 20 نفر برای ورود به مجلس دهم از استان گلستان كاندید شدند

گرگان - ایرنا - در نخستین روز از مهلت قانونی ثبت نام انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز شنبه 28 آذر 20 نفر از 5 حوزه اصلی استان گلستان برای ورود به خانه ملت نام نویسی كردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در این رابطه به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: این استان 6 حوزه اصلی انتخابیه شامل شهرستانهای گرگان، گنبدكاووس، علی آباد، مینودشت، كردكوی و رامیان دارد كه بجز علی آباد در بقیه حوزه ها از همان ساعات نخست شروع ثبت نام شور و حال انتخاباتی را شاهد بودیم.
علی اصغر طهماسبی افزود: در نخستین روز مهلت قانونی ثبت نام برای انتخابات مجلس دهم بیشترین كاندیدا در استان گلستان مربوط به حوزه اصلی گرگان با 7 نفر و بقیه به ترتیب فراوانی در گنبدكاووس و كردكوی 4 نفر، مینودشت 3 نفر و رامیان 2نفر نام نویسی كردند.
وی اضافه كرد: در حوزه اصلی علی آباد تا پایان وقت اداری امروز شنبه هیچكس برای مجلس دهم نام نویسی نكرده است اما با توجه به رصد صورت گرفته طی ماههای اخیر از فعالیت افراد و گروههای سیاسی و اجتماعی انتظار می رود طی روزهای آینده در این حوزه نیز شاهد ثبت نام كاندیداها باشیم.
طهماسبی در ادامه همچنین گفت: تا پایان وقت اداری امروز شنبه در مجموع 6 نفر برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان گلستان كاندیدا شده اند.
معاون سیاسی استاندار گلستان خاطرنشان كرد: به سبب برخی مسائل جزئی از جمله نقص مدارك (حتی یك مورد) شمار دیگری از داوطلبان با وجود مراجعه، موفق به ثبت نام برای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از حوزه های انتخابیه این استان نشدند كه امیدواریم با دقت نظر بیشتر كاندیداها این مشكل در روزهای آینده كاهش یابد.
به گزارش ایرنا گلستان دارای 14 شهرستان، 29 شهر، 27 بخش و 1008 روستا با جمعیت حدود 1.850 میلیون نفر است كه برای جمع آوری آرای مردم این استان در انتخابات همزمان مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی كه 7 اسفند 94 برگزار خواهد شد 1493 شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.
گلستان دارای 7 كرسی در خانه ملت و 2 منتخب در مجلس خبرگان رهبری است.
2729