۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۵۲
کد خبر: 81884568
۰ نفر
شعار اصلي دهه فجر امسال اعلام شد

تهران - ايرنا - شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي از عناوين ايام الله دهه فجر خبر داد و شعار اصلي و محوري دهه فجر امسال را «تداوم اقتدار و عزت انقلاب اسلامي در پرتو ولايتمداري، همدلي و همزباني دولت و ملّت» اعلام كرد.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگي ايرنا از شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي، ستاد مركزي دهه فجر انقلاب اسلامي علت انتخاب اين شعار را نامگذاري سال 94 از سوي رهبر معظم انقلاب و اعلام سياست‌هاي كلان و رويكردهاي داخلي و خارجي توسط معظم‌له و با توجه به تعيين سياست‌ها، رويكردها، خط‌ مشي‌ ها و اصول حاكم بر بـرنامه‌هاي آيين بزرگداشت عيد انقلاب دانست.
بر اساس اين گزارش عناوين روزها و اسامي ايام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامي نيز اعلام شد كه دوشنبه دوازدهم بهمن ماه مصادف با سالروز ورود تاريخي حضرت امام خميني(ره) از پاريس به عنوان «انقلاب اسلامي، امام خميني(ره)، ولايت فقيه و رهبري» نام گرفته و عنوان روز 13 بهمن نيز «انقلاب اسلامي، مردم سالاري ديني، همدلي و همزباني دولت و ملٌت» تعيين شده است.
چهاردهم بهمن كه مصادف با روز فناوري فضايي است «انقلاب اسلامي، نهضت علمي، اقتصاد مقاومتي و مديريت جهادي» ناميده شده و چهارمين روز از دهه فجر يعني پنجشنبه 15 بهمن به عنوان «انقلاب اسلامي، ايمان، جهاد، شهادت» نام گرفته است.
جمعه 16 بهمن به عنوان «انقلاب اسلامي، وحدت امت اسلامي، عدالتخواهي و حكومت جهاني حضرت مهدي(عج)» ناميده شده و ششمين روز مصادف با شنبه 17 بهمن «انقلاب اسلامي، تحكيم بنيان خانواده، جوانان و سبك زندگي ايراني اسلامي» تعيين شده است.
همچنين 18 بهمن به عنوان «انقلاب اسلامي، معنويت گرايي، حاكميت ارزش ها، فرهنگ و تمدن نوين اسلامي» اعلام شده و هشتمين روز يعني 19 بهمن مصادف با روز نيروي هوايي «انقلاب اسلامي، آمادگي دفاعي، امنيت همه جانبه، اقتدار و عزت منطقه اي و بين المللي» نام گرفته است.
روز 20 بهمن به عنوان «انقلاب اسلامي، الهام بخشي، حمايت از جبهه مقاومت و مبارزه با تروريسم بين المللي» ناميده شده و چهارشنبه 21 بهمن به عنوان «انقلاب اسلامي، دشمن شناسي، استكبار ستيزي و مقابله با نفوذ دشمن» تعيين شده و آخرين روز از ايام الله دهه فجر «انقلاب اسلامي، استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي» اعلام شده است.
فراهنگ**1003**1027