وحدت حوزه و دانشگاه در پيشرفت و توسعه جامعه نقش مهمي دارد

بيرجند- ايرنا- امام جمعه طبس گفت: حوزه و دانشگاه اين دو قشر تاثير گذار اگر در مسير درست قرار گرفته باشند جامعه نيز در مسير درست ، توسعه و پيشرفت قرار دارد.

حجت الاسلام سيد ابراهيم مهاجريان مقدم در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه طبس با گراميداشت بيست هفتم آبان سالروز شهادت آيت الله محمد مفتح گفت: آيت الله مفتح يكي از علماي مبارز و مجاهد و همراه و همگام با امام (ره) بودند و براي آشنا كردن مردم و به ويژه دانشگاهيان با اسلام و افكار امام(ره) بسيار موثر بودند.
وي اضافه كرد: شهيد مفتح يكي از چهره‌هاي نوراني بودند كه براي وحدت حوزه و دانشگاه فعاليت بسيار كردند و به جهت همين تاثيرگذاري، دشمنان ترسيدند، و اين روحاني مبارزه به دست منافقان كوردل در دانشگاه علم و صنعت به شهادت رسيد.
وي افزود: وحدت حوزه و دانشگاه در پيشرفت كشور و ملت بسيار موثر است لذا دشمنان نمي خواستند ملت ما پبشرفت شايسته داشته باشند و در رژيم ستم شاهي تلاش مي‌كردند بين حوزه و دانشگاه تفرقه ايجاد كنند و اين دو قشر اگر در مسير درست قرار گرفته باشند جامعه نيز در مسير درست توسعه و پيشرفت خواهد بود.
امام جمعه طبس بيان كرد: مسئولان نظام افراد تحصيل‌كرده و دانشگاهي هستند، اگر آنها صالح و شايسته باشند جامعه نيز راه صلاح و فلاح را انتخاب و طي خواهد كرد.
خطيب جمعه طبس، احياي تمدن اسلامي، گسترش مرزهاي دانش، توليد علم و انديشه، حاكميت روح اسلامي و اخلاق ديني در دانشگاهها، تحقق مباني و اهداف نظام اسلامي، بومي‌ سازي علوم و اسلامي سازي معرفت به ويژه علوم انساني و اجتماعي و ايجاد دانشگاه اسلامي را از اهداف وحدت حوزه و دانشگاه برشمرد.
وي با اشاره به شهادت امام حسن عسكري (ع) و آغاز امامت امام زمان(عج) گفت: شرايط زندگاني امام حسن (ع) بسيار حساس بود و به نحو احسن رسالت خويش را انجام دادند و جريان امامت را حفظ كردند.
مهاجريان مقدم يادآور شد: امروز دسترسي به امام زمان (عج) نداريم اما نايب دارند و آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي به ‌عنوان نايب عام امام زمان(عج) هستند و تبعيت از معظم له لازم و تكليف شرعي است.
2047/7217/