بیش از 60 میلیون نفر در سال جاری در سراسر جهان آواره شده اند

تهران- ایرنا- یك رسانه خارجی به نقل از گزارش سازمان ملل متحد شمار افرادی را كه در سراسر جهان در سال جاری به علت خشونت و درگیری ها، مجبور به ترك خانه هایشان شده اند را بیش از 60 میلیون نفر برآورده كرده است.

به گزارش ایرنا، آژانس پناهندگان سازمان ملل اعلام كرد: شمار افرادی كه در سراسر جهان در سال جاری مجبور به ترك خانه هایشان شده اند بیش از 60میلیون نفر بر آورده شده است این میزان به معنای آن است كه از 'هر 122 نفر یك نفر مجبور شده تا خانه اش را ترك كند'.
به گفته این نهاد این ارقام بیش از 20 میلیون پناهجو را هم شامل می شود كه این بالاترین میزان پناهجو از سال 1992 میلادی است.
براساس گزارش بی بی سی، بحران سوریه، درگیری در اوكراین، خشونت ها در افغانستان، عراق، سومالی، سودان جنوبی، بروندی، آفریقای مركزی و جمهوری دموكراتیك كنگو به افزایش شمار پناهندگی دامن زده است.
در این گزارش همچنین گفته شده كه درخواست‌های پناهجویی نسبت مدت زمان مشابه در سال 2014 به میزان 78 درصد افزایش داشته و جابجایی ها در داخل كشورهای در حال جنگ به 34 میلیون نفر رسیده است.
شمارپناهجویان در شش ماهه اول سال جاری میلادی ( 2015) تا 839 هزار نفر افزایش داشته كه این به معنای آن است كه بطور متوسط روزانه تقریبا 4600 نفر مجبور به ترك خانه‌هایشان شده‌اند.
براساس این گزارش كشورهای در حال توسعه‌ای كه هم مرز با مناطق جنگی هستند، هنوز سهم زیادی در پذیرش پناهجویان دارند.
در این گزارش تاكید شده كه میزان پناهجویانی كه داوطلبانه حاضر به بازگشت به كشورهایشان شده‌اند به پایین‌ترین میزان در سه دهه اخیر رسیده است.
شبد**1004**1095