۲۷ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۱:۴۵
کد خبر: 81884011
۰ نفر
ارتش سوريه ده ها تروريست را به هلاكت رساند

تهران - ايرنا - ده ها تن از عناصر وابسته به گروه هاي تروريستي در جريان درگيري با نيروهاي ارتش سوريه به هلاكت رسيدند و مقادير زيادي مهمات و تجهيزات آنها منهدم شد.

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري سوريه(سانا)، واحدهايي از ارتش سوريه روز جمعه كنترل چند منطقه سوق الجيشي در ريف لاذقيه را به دست گرفتند و بيش از 40 تروريست را در ريف هاي «ادلب« ، «حماه» و «درعا» به هلاكت رساندند.
يك منبع نظامي عصر جمعه اعلام كرد كه نيروهاي ارتش بخش هاي تازه اي را در «ريف لاذقيه شمالي» به كنترل خود درآوردند و تلفات جاني شديدي به گروه هاي تكفيري تروريستي وابسته به عربستان و تركيه وارد و مقادير زيادي جنگ افزار آنها را نيز منهدم كردند.
وي به سانا گفت: واحد هايي از ارتش سوريه با همكاري گروه هاي دفاع مردمي روز جمعه مناطق مهمي از جمله «برج السريتل»، «جبل الاسود» و روستاي «عطيره» در نزديكي مرز تركيه را از تروريست ها پس گرفتند.
بر اساس اين گزارش، در چند هفته اخير در پي حملات ارتش سوريه به مواضع تروريست ها و تصرف بلندي هاي مشرف به «ريف لاذقيه شمالي»، صدها تروريست مزدور از طريق مرز تركيه به اين كشور گريختند.
اين نظامي سوري افرود: در جريان عمليات ارتش در 24 ساعت گذشته، شماري از تروريست ها به هلاكت رسيده و مقاديري سلاح و مهمات آنها به غنيمت گرفته شد و شماري از آنها نيز پا به فرار گذاشتند.
از سوي ديگر 18 تروريست از جمله دو سركرده گروه موسوم به «گردان هاي جبهه انقلابيون سوريه» در «درعا البلد» كشته و 3 خودروي آنها منهدم شد.
نيروهاي ارتش سوريه همچنين 22 تروريست را در ريف هاي «ادلب» و «حماه» از جمله يك فرمانده گروه «احرار الشام» را به هلاكت رساندند.
از سوي ديگر منابع خبري اعلام كردند كه واحدهايي از ارتش سوريه با حمله به تجمع ها و مقرهاي تروريست هاي «جند الاقصي» در شرق «خان شيخون» در هشت كيلومتري ريف ادلب جنوبي، 17 تروريست را به هلاكت رساندند و سه خودروي آنها را نيز منهدم كردند.
شبد**1480** 1095