باند دوم محور طبس - اصفهان آماده آسفالت است

بیرجند - ایرنا - رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طبس گفت: باند دوم محور طبس- اصفهان از كیلومتر 20 تا كیلومتر 57 آماده آسفالت است و بعد از مشخص شدن پیمانكار عملیات اجرایی آن شروع می شود.

صادق كلانی به مناسبت هفته حمل و نقل در گفت و گو با خبرنگاران افزود: روكش مسیر طبس - یزد به طول 25 كیلومتر از پلیس راه به سمت یزد انجام شده است.
به گفته وی برای حذف نقطه پرحادثه تقاطع راه آهن ، امامزاده و محور اصفهان امسال اعتبار این پروژه 10 برابر افزایش داشته كه برای ادامه پروژه جای امیدواری است.
وی همچنین گفت: ایمن سازی باند دوم محور طبس- بیرجند در دستور كار این اداره قرار دارد.
وی با بیان اینكه آسفالت مسیر عشق‌آباد - بردسكن در دو سال پیش وضعیت بسیار بدی داشت اظهار كرد: عملیات روكش ماسه آسفالت مسیر عشق‌آباد - بردسكن به طول 95 كیلومتر از عشق‌آباد تا انتهای حوزه استحفاضی این اداره انجام شده است.
كلانی یادآور شد: اصلاح ورودی‌های شهر عشق‌ آباد به طول چهار كیلومتر انجام شد كه در دهه فجر به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار می گیرد.
رئیس اداره راه و شهرسازی طبس بیان كرد: روكش مسیر طبس- اصفهان با همكاری دو پیمانكار به طول هشت و 25 كیلومتر انجام شد و با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه فعلا روكش كار نمی شود تا وضعیت جوی بهتر شود.
وی بیان كرد: همچنین روكش مسیر طبس- بشرویه به طول 17كیلومتر توسط این اداره به صورت امانی انجام شده است.
وی ادامه داد: از 25 كیلومتر مسیر طبس به سمت ده محمد و عشق‌آباد، 15 كیلومتر به صورت پیمانی و بقیه توسط این اداره انجام خواهد شد و عملیات آن دو هفته دیگر شروع می‌شود و روكش ماسه آسفالت مسیر دیهوك و بیرجند نیز به طول 28 كیلومتر انجام شد.
به گفته كلانی در بخش راه‌های روستایی نیز در دهه فجر هفت كیلومتر از قطعه آخر مسیر روستای « كلشانه» در این شهرستان به بهره ‌برداری می ‌رسد.
رئیس اداره راه و شهرسازی طبس افزود: از پروژه‌هایی كه در سال جاری تعریف شده است می ‌توان به احداث راه جدید از روستای «جمز» به سمت طبس، احداث باند دوم مسیر روستای «دشتغران» و اجرای آنتن ‌های مسیر ده‌ محمد- عشق ‌آباد طبس اشاره كرد.
كلانی ادامه داد: همچنین بهسازی و آسفالت راه روستای «فهالنج» به سمت معدن پروده به طول 18كیلومتر كه عملیات آن ظرف چند ماه شد و قرار هست در آینده نزدیك رسما افتتاح شود.
وی افزود: به دلیل وجود مجتمع ‌های آموزشی و نهادهایی كه در مسیر راه روستای
«خرو» (Khor) قرار دارد دو كیلومتر از باند دوم آن در حال ساخت است كه پس از آماده شدن زیرسازی مسیر توسط شهرداری، آسفالت آن نیز انجام خواهد شد.
كلانی با اشاره به جاده‌های در دست مرمت در سطح شهرستان گفت: راه رباط خان، راه روستایی «محمدآباد» به طول هفت كیلومتر و بهسازی، ماسه آسفالت، حذف آبنماها و روكش آسفالت راه حلوان - پیرحاجات به طول 62 كیلومتر نیز در حال انجام است.
به گفته این مسئول در طول دو سال گذشته حدود 12 هزار تن قیر رایگان به ارزش 150میلیارد ریال در اجرای پروژه‌های امانی شهرستان طبس توزیع و مصرف شد.
شهر طبس در 300 كیلومتر غرب بیرجند مركز خراسان جنوبی قرار دارد. این شهرستان 75هزار نفر جمعیت دارد.
2047/7217/