بمباران مواضع ارتش عراق توسط آمریكا/پارلمان عراق خواستار تحقیق شد

بغداد - ایرنا - جنگنده های آمریكایی درحالی كه نیروهای ارتش عراق به پیروزی هایی در نبرد زمینی برگروه تروریستی داعش درغرب بغداد دست یافته بودند، مواضع ارتش عراق را بمباران كرده و20 تن را كشته و30 تن را زخمی كردند وكمیسیون امنیت ودفاع پارلمان عراق متعاقب این حادثه خواستارتحقیق فوری ازسوی دولت دراین زمینه شد.

به گزارش ایرنا، حاكم الزاملی رئیس كمیسیون امنیت ودفاع پارلمان عراق جمعه شب ازفرمانده كل نیروهای مسلح این كشور خواستار تحقیقات فوری در خصوص بمباران نیروهای عراقی توسط جنگنده های آمریكایی، درجنوب فلوجه درغرب بغداد شد كه طی آن 50 تن از نظامیان عراقی كشته ومجروح شده اند.
وی گفت : این بمباران درحالی صورت گرفت كه نیروهای عراقی به پیروزی های بزرگی بر گروه تروریستی تكفیری داعش دست یافته بودند و با این بمباران بیش از 20 نظامی عراقی كشته شده و بیش از 30 تن نیز زخمی شدند.
این درحالی است كه مدیریت تبلیغات جنگی فرماندهی نیروهای مسلح عراق جمعه شب انجام این بمباران را تایید كرد ودرعین حال آن را یك اقدام اشتباهی از سوی نیروهای ائتلاف بین المللی دانست.
در بیانیه این نهاد رسانه ای ارتش عراق نیز تاكید شده كه نیروهای عراقی در نبردی سخت و بسیار نزدیك با نیروهای داعش در جنوب فلوجه از سوی نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریكا بمباران شده اند.
این اطلاعیه فرماندهی عملیات مشترك عراق علت را بدی آب و هوا و بارانی بودن منطقه ذكر كرده و تعداد قربانیان این بمباران را یك كشته و 9 زخمی اعلام كرده است.
آمریكایی ها پیش از این نیز بارها مواضع نیروهای عراقی را در نبرد با گروه تروریستی داعش بمباران كرده و هربار عنوان كرده اند كه اشتباه رخ داده است.
عراقی ها در طول یك سال و نیم گذشته همواره آمریكایی ها را به حمایت از داعش متهم كرده اند، بطوری كه حاكم الزاملی دهم فوریه سالجاری میلادی اعلام كرد كه مدارك و اسناد بسیاری از كمك های هوایی آمریكایی ها برای داعش در اختیار دارند.
عراقی ها همواره به تحركات آمریكا در عراق و ایجاد ائتلاف های متعدد از جمله ائتلاف بین المللی ضد داعش با مشاركت 70 كشور و ائتلاف جدید سعودی ها به نام ائتلاف اسلامی علیه داعش كه مورد حمایت واشنگتن است، مشكوك هستند.
شبد*4*1770* 1095