۲۷ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۱:۰۱
کد خبر: 81883994
۰ نفر
نمايش «اريحا» در قم به روي صحنه رفت

قم-ايرنا- نمايش «اريحا» با موضوع تفكرات حربن رياحي به كارگرداني سهراب سليمي و ايفاي نقش هنرمندان قمي مجتمع فرهنگي هنري نور قم بر روي صحنه رفت.

سهراب سليمي كارگردان اين نمايش در حاشيه اجراي نمايش اريحا در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: اين نمايش با توجه به تغيير حربن رياحي از بد بودن به سمت خوب و پاك شدن به اجرا درآمده است.
وي ابراز داشت: روند نمايش اريحا تاثيرات عاطفي، انساني، اخلاقي و الهي بر روي مخاطب خواهد گذاشت.
كارگردان نمايش اريحا ادامه داد: اين نمايش با آموزش هنرجويان در آموزشگاه هنرپيشگي اسوه شكل گرفته است و براي به اجرا درآمدن آن به مدت چندين ماه تمرين صورت گرفته است.
وي افزود: در اين نمايش 30 هنرمند قمي ايفاي نقش مي كنند كه هشت نفر آن را بانوان تشكيل داده اند.
سليمي با اشاره به فعاليت مشاور مذهبي اظهار داشت: اين نمايش بدون دانش مذهبي پيش نرفته است و در تمام مراحل آن به منابع تاريخي و مذهبي توجه شده است و به بعد از اجرا در استان قم در تهران اجرا مي شود.
وي افزود: نمايش اريحا 70 دقيقه است كه به نويسندگي ناصر حبيبيان و تهيه كنندگي حامد اخوان ‌زاده و محمد عرفان ‌منش و اجراي هنرمدان قمي صورت گرفته است.
كارگردان نمايش اريحا ادامه داد: در اين نمايش بازيگران قمي از جمله علي فرحناك، مرتضي جلالي، عطاء الله منتظري، عبدالرضا ملاك، مهدي ركني، سارا سجادي و ساير هنرمندن نقش آفريني مي كنند.
سليمي با اشاره به اجراي نمايش هاي مختلف در سطح كشور گفت: 50 سال سابقه كار تئاتر و 127 اثر اجرايي در كشور داشته ام و اين اولين كارگرداني نمايش در استان قم است.
نمايش اريحا تا پنجم دي ماه هر شب از ساعت 18:30 در مجتمع فرهنگي هنري نور واقع در منطقه نيروگاه قم به روي صحنه مي‌رود.ك/3
/8138/ 6133/