خشونت و افراطي گري نتيجه انحطاط اخلاقي و نبود عقلانيت است

شيراز- ايرنا- امام جمعه مرودشت، خشونت و افراطي گري را نتيجه انحطاط اخلاقي، انجماد فكري و نبود عقلانيت دانست و گفت: امروزه بزرگترين خشونت و افراطي گري در منطقه توسط مستكبران عالم و در راس آنها آمريكا صورت مي گيرد.

به گزارش ايرنا حجت السلام قنبر علي احمدي، در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته مرودشت افزود: هر جامعه اي كه درآن منطق، عقلانيت و اخلاق انساني حاكم نباشد بيشترين خشونت ها و افراطي گري در آن به وجود مي آيد و تازه ترين نمونه آن اعمال خشونت در كشور نيجريه است.
وي گفت: بتازگي در كشور نيجريه، ايادي و دست نشاندگان مستكبران عالم و در راس آنها آمريكا، نزديك به يك هزار نفر از شيعيان را به خاك و خون كشيدند.
احمدي، ضمن محكوم كردن اين جنايات، بيان كرد: كساني كه دردنيا ادعاي تمدن ومبارزه باتروريسم رادارند باوقوع حادثه اي در پاريس به انعكاس اين موضوع پرداختند و تمام شبكه هاي خبري دنيا در اين زمينه فعال بودند در صورتيكه اكنون از انعكاس و اخبار فاجعه تروريستي در كشور نيجريه خود داري مي كنند.
امام جمعه مرودشت در قسمت ديگري ازخطبه ها، ضمن تبريك به مناسبت پيروزي بزرگ ايران در عرصه ديپلماسي و بسته شدن پرونده پي . ام . دي ايران توسط شوراي حكام آژانس بين المللي انرژي اتمي، اظهار داشت: بدون شك اين دستاورد بزرگ باحمايت و استقامت مردم قهرمان كشورمان، درايت و راهنمايي هاي رهبر معظم انقلاب، تلاش و كوشش دستگاه ديپلماسي و دانشمندان هسته اي ما به وجود آمده است.
احمدي بيان كرد: متاسفانه يك عده در داخل و خارج از كشور با يك سري تحليل هاي بي منطق خود و با عناويني مانند بزرگترين انحراف از مسير سياست خارجي، مي خواهند اين پيروزي بزرگ را در كام ملت قهرمان و شهيد پرور كشورمان تلخ كنند.
وي در بخش ديگري از خطبه ها به روز بيست و هفتم آذر سالروز شهادت آيت الله دكتر محمد مفتح كه به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاري شده است، اشاره كرد و گفت: هميشه بدخواهان از وحدت بين حوزه و دانشگاه هراس داشته اند و تمام توجه خود را معطوف به تفرقه افكني ميان اين دو موتور محركه جامعه كرده اند.
احمدي ادامه داد: تامين علوم انساني، علوم الهي و علوم اقتصادي در گروه وحدت بين حوزه و دانشگاه است و اگر اين دو نهاد با قدرت تمام و در يك فضاي همبستگي در كنار يكديگر باشند بسياري از مشكلات حوزه اشتغال و توليد از بين خواهد رفت.
امام جمعه مرودشت بيان كرد: متاسفانه روز شانزده آذر 94 (روز دانشجو) نتوانستيم آن وحدت و همدلي لازم و كامل را در اين دو حوزه برقرار كنيم و حركت هايي اتفاق افتاد كه زياد مناسب فضاي موجود نبود.
وي گفت: توهين به ساحت مقدس روحانيت كه توسط يكي از نشريه هاي دانشجويي در فضاي دانشگاه رخ داد حركت ناشايستي بود كه بايد جلوي آن گرفته شود زيرا بر اين باوريم كه اگر قرار است نقدي صورت گيرد بايد اصولي انجام و فضاي نقادي به شيوه اي درست و عقلاني در كشور نهادينه شود تا به پيشرفت جامعه و حل مشكلات كمك كند.
در پايان اقامه نماز، نمازگزاران جمعه مرودشت با شركت در راهپيمايي، انزجار و تنفر خود را از حادثه تروريستي در كشور نيجريه و عاملان آن اعلام كردند.
ارتش نيجريه يكشنبه شب (بيست و دوم آذرماه 94) با يورش به منزل مسكوني 'شيخ ابراهيم زكزاكي' رهبر جنبش اسلامي نيجريه، وي را بازداشت كردند و با حمله به حسينيه بقيه الله وابسته به شيعيان اين كشور موجب شهادت يا مجروح شدن صدها نفر شدند كه اين اقدام موجي از خشم شيعيان و مسلمانان آزاده جهان را عليه اين جنايت در پي داشت.
شهرستان مرودشت در فاصله 45 كيلومتري شمال شيراز واقع شده است.
6118