استقلال خوزستان قهرمان نيم فصل ليگ برتر فوتبال شد

اصفهان - ايرنا - تيم فوتبال استقلال خوزستان با برتري يك بر صفر مقابل ذوب آهن اصفهان، قاطعانه به عنوان قهرماني نيم فصل نخست ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران دست يافت.

به گزارش ايرنا، شاگردان عبداله ويسي كه فصل درخشاني را سپري مي كنند و با تركيبي از بازيكنان جوان و جوياي نام فراتر از انتظار نشان داده اند، عصر امروز (جمعه) از هفته پانزدهم و پاياني نيم فصل ليگ برتر ايران ميهمان تيم قدرتمند ذوب آهن اصفهان بودند.
استقلال خوزستان با اتكاء به خط دفاعي مستحكم خود كه در نيم فصل تنها 4 گل دريافت كرده است، نيم نخست را با تساوي بدون گل به پايان رساند.
در نيمه دوم هافبك هاي استقلال خوزستان عملكرد خوبي داشته و با دوندگي بالا و همچنين بهره بري از كناره هاي ميدان، تيم تحت هدايت يحيي گل محمدي را تحت فشار قرار دادند.
در دقيقه 77 و در يك ضدحمله، رحيم زهيوي توپ خطرناكي را روي دروازه ذوب آهن ارسال كرد كه مهدي زيبدي مهاجم جوان استقلال خوزرستان با ضربه سر موفق به گلزني شد و برتري يك بر صفر تيمش را رقم زد.
با اين نتيجه، استقلال خوزستان 32 امتيازي شد و مقتدرانه به قهرماني نيم فصل رسيد و ذوب آهن با 26 امتياز در جايگاه سوم قرار گرفت. استقلال تهران نيز با 29 امتياز در جايگاه دوم جدول قرار دارد.
استقلال خوزستان با 9 برد، 5 تساوي، يك باخت، 18 گل زده و تنها 4 گل خورده به اين موفقيت چشمگير رسيد.
6020/ 2093