تردد در چهار محور ارتباطي استان مركزي بدون زنجير چرخ ممكن نيست

اراك-ايرنا- رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي استان مركزي گفت: تردد در چهار محور ارتباطي اين استان بدون رنجير چرخ ممكن نيست.

سرهنگ ايرج كهريزي شامگاه جمعه در گفت و گو با ايرنا افزود: از عصر امروز بارش برف اغلب تمام محورهاي ارتباطي اين استان را فرا گرفته اما همه مسيرها باز است و تنها تردد در گردنه هاي زاليان در مسير بروجرد، گردنه قاقان در محور ازنا، گردنه دخان در محور آزاد راه ساوه- همدان و گردنه پيك در آزاد راه ساوه -تهران با زنجير چرخ امكان پذير است.
وي بيان كرد: داشتن زنجير چرخ در محورهاي ارتباطي استان مركزي براي رانندگاني كه قصد سفر برون شهري دارند، ضروري است اما در چهار محور ذكر شده پليس بدون زنجير چرخ اجازه تردد به خودروها را نمي دهد و شرايط رانندگي در چند ساعت آينده سخت تر نيز خواهد شد.
رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي استان مركزي ادامه داد: رانندگان در حين رانندگي در جاده هاي لغزنده ضمن رعايت فاصله طولي نسبت به رانندگي با سرعت مطمئنه كه حداقل نصف سرعت مجاز و يا كمتر از آن است، اقدام كنند.
سرهنگ كهريزي بيان كرد: رانندگان از سفرهاي غير ضروري بپرهيزند و در صورت سفر نسبت به سلامت خودروي خود مطمئن باشند و با سوخت و تجهيزات زمستانه و گرمايشي سفر كنند.
وي گفت: خوشبختانه در 24 ساعت گذشته هيچ حادثه رانندگي منجر به فوت در استان مركزي گزارش نشده است.
طرح ترافيكي زمستانه پليس راه استان مركزي از 24 آذرماه جاري همزمان با سراسر كشور و با همكاري ساير دستگاه هاي خدمات رسان آغاز و تا 24 اسفندماه جاري نيز ادامه دارد.ك/3
3005/6013/