۲۷ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۲۶
کد خبر: 81883885
۰ نفر
زمان شناسايي استعدادها در كودكان از بدو تولد آغاز مي شود

تهران- ايرنا- رييس مركز پرورش استعدادها در آمريكا با اشاره به نقش بسيار مهم والدين در شناسايي استعدادهاي كودكان گفت: زمان شناسايي استعدادها در كودكان از بدو تولد آغاز مي شود.

لسلي ويليامسن (Leslie Williamson) در حاشيه برگزاري اولين گردهمايي بين المللي مديريت استعدادها در ايران در گفت وگو با خبرنگار علمي ايرنا اظهار كرد: همچنين رشد فكري، جسمي و رواني كودكان در گرو ارتباط مثبتي است كه با والدين خود دارند و حتي ظرفيت لازم مغز براي يادگيري كودكان، ناشي از تربيت مناسبي است كه آنها از طرف والدين خود مي گيرند.
وي بيان كرد: حتي پس از ورود كودكان به مدارس، ارتباط مناسبي كه آنها با والدينشان دارند، در اين زمينه همچنان موثر است.
ويليامسن با بيان اينكه شناسايي و پرورش استعدادها يك مسئله فرهنگي است و تعريف آن در جوامع مختلف متفاوت است، افزود: بهترين و اولين اقدامي كه مي توان در سطح بين المللي در زمينه شناخت استعدادها انجام داد، ارايه تعريفي مشترك به لحاظ فرهنگي و علمي از استعداد است.
وي درخصوص نقش دولت ها در پرورش استعدادها گفت: مهمترين مسئله سرمايه انساني است؛ بايد به سرمايه انساني به عنوان يك منبع درآمدزا توجه ويژه شود و نبايد فقط استعدادها را پرورش دهيم بلكه بايد بتوانيم روي آنها به خوبي سرمايه گذاري و مديريت كنيم.
فارغ التحصيل دانشگاه هاروارد، درخصوص آخرين دستاوردهاي مركز پرورش استعدادها در آمريكا افزود: در اين مركز روي آگاهي كودكان به ويژه در زمينه يادگيري از دبستان تا دانشگاه اقداماتي انجام مي شود و تمركز ما بيشتر بر شناسايي ويژگي هاي خاص هر كدام از آنها است تا بتوان با سرمايه گذاري، به طور مناسب در طول زندگي از آنها استفاده كرد.
اولين گردهمايي بين المللي مديريت استعدادها از 24 تا 26 آذرماه سال جاري با حضور كارشناسان داخلي و خارجي در دانشگاه تربيت مدرس برگزار شد.
علمي (4) ** 9340**1834