شاگردان ویسی شگفتی ساز نیم فصل نخست پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال

تهران - ایرنا - تیم كم بضاعت استقلال خوزستان با قهرمانی در نیم فصل نخست پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران، تیم شگفتی ساز این رقابت ها لقب گرفت.

به گزارش ایرنا، آبی پوشان جنوبی كه فصل گذشته با قرار گرفتن در مكان چهاردهم و پیروزی در بازی حذفی (پلی اف) در لیگ برتر باقی ماندند، امسال هم با هدایت عبدالله ویسی گام به این رقابت ها گذاشت.
سرمربی تیم استقلال خوزستان در فصل نقل و انتقالات دست به تغییرات فراوانی در تركیب تیمش زد و 14 بازیكن جدید (‌خارجی، لیگ دسته اول و برتر) به خدمت گرفت.
این تیم تنها با دریافت چهار گل خورده، بهترین خط دفاع نیم فصل نخست را به خود اختصاص داد و با كسب 9 پیروزی بالاتر از تمامی مدعیان در صدر جدول رده بندی ایستاد.
شاگردان ویسی عصر جمعه نیز در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان با غلبه بر تیم آماده ذوب آهن، دست به كار بزرگی زدند تا امیدوارانه به استقبال دور برگشت لیگ برتر بروند.
در دیگر دیدارهای مهم هفته پایانی نیم فصل نخست، تیم پرسپولیس با درخشش مهدی طارمی مهاجم ملی پوش خود با دو گل راه آهن تهران را از پیش رو برداشت و سپاهان در مشهد با نتیجه تساوی یك بر یك برابر پدیده متوقف شد تا مدافع عنوان قهرمانی در میانه جدول رده بندی قرار گیرد.
در دیگر دیدارها، تیم تراكتورسازی با دو گل تیم انتهای جدولی استقلال اهواز را شكست داد تا امیر قلعه نویی سرمربی جدید این تیم به نخستین پیروزی خود دست یابد و استقلال تهران نیز با یك گل از سد صبای قم گذشت و در مكان دوم جدول رده بندی باقی ماند.
نتایج كامل دیدارهای هفته پانزدهم به شرح زیر است:
نفت تهران یك – سایپا صفر
استقلال اهواز صفر – تراكتورسازی 2
استقلال یك – صبای قم صفر
ملوان انزلی صفر – سیاه جامگان صفر
راه آهن صفر – پرسپولیس 2
پدیده مشهد یك – سپاهان یك
گسترش فولاد یك - فولاد خوزستان یك
ذوب آهن صفر – استقلال خوزستان یك
برنامه هفته شانزدهم:
شنبه 5 دی
پدیده با پرسپولیس
استقلال خوزستان با سپاهان
استقلال اهواز با صبای قم
ذوب آهن اصفهان با ملوان انزلی
راه آهن با فولاد خوزستان
یكشنبه 6 دی
گسترش فولاد تبریز با سایپا
نفت تهران با تراكتورسازی
استقلال با سیاه جامگان مشهد
جدول رده بندی :
1- استقلال خوزستان 32 امتیاز
2- استقلال تهران 30 امتیاز
3- ذوب آهن اصفهان 26 امتیاز
4- پرسپولیس 25 امتیاز
5- صبای قم 25 امتیاز
6- سایپا 24 امتیاز
تیم های فولاد خوزستان، سیاه جامگان و استقلال اهواز نیز به ترتیب با 10، 9 و 6 امتیاز در رتبه های چهاردهم تا شانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.
ورزشی (5) ** 9122 **1379