برگزيدگان جشنواره دو سالانه داستان كوتاه 'نارنج' معرفي شدند

شيراز- ايرنا- پنجمين جشنواره دوسالانه داستان كوتاه 'نارنج' جهرم روز جمعه با معرفي برگزيدگان و آثار آنها به كار خود پايان داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، در آيين اختتاميه اين جشنواره اعلام شد، داوري اين دوسالانه در مرحله مقدماتي 60 اثر را به عنوان برتر برگزيد و در مرحله نهايي سه اثر به عنوان برگزيده و پنج اثر نيز شايسته تقدير شناخته شدند.
در اين جشنواره داستان، بالا ميان برف ها اثر مصطفي ميرزايي از همدان مقام اول را كسب كرد، استاپ ساين اثر مرضيه ستوده از تورنتو كانادا رتبه دوم و داستان نام و نام خانوادگي اثر مرتضي بياره از اصفهان عنوان سوم را از آن خود كرد.
همچنين داستان هاي، شبيه يك كلارينت، سفيدي برف سفيدي مه، در انتهاي هستي، اسمت را نگو و به گريه هاي شعر به ترتيب متعلق به افروز جهانديده از جهرم، احمد داوري از تهران، لاله زارع از تهران، وحيد باقري از رشت و مجتبي شول افشارزاده از تهران، پنج اثر شايسته تقدير معرفي شدند و لوح تقدير و هديه اين جشنواره را از مسئولان شهرستان جهرم دريافت كردند.
داوري مرحله نهايي اين دوسالانه را حسين محمودي، غلامحسين دهقان و عباس عبدي بر عهده داشتند.
رونمايي از كتاب مجموعه داستان نارنج به كوشش سناءالدين فرهنگ جهرمي از برنامه هاي اختتاميه پنجمين جشنواره دوسالانه داستان كوتاه نارنج در شهرستان جهرم بود.
در اين آيين، بهرام بشيري زاده، شفيعي و سلامي از مشاوران و معاونان مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان فارس
ابوتراب خسروي، محمدرضا آل ابراهيم و محمد زارعي از نويسندگان پيشكسوت اين استان وجمع كثيري از هنردوستان از شهرستان هاي مختلف فارس حضور داشتند.
اين جشنواره به همت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس ،انجمن اهل قلم، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان جهرم و با همكاري شوراي اسلامي، شهرداري و انجمن موسيقي اين شهر برگزار شد.
دو سالانه داستان كوتاه 'نارنج' يك دهه است در شهرستان جهرم برگزار مي شود و در دو دوره گذشته به جز شركت كنندگاني از داخل كشورمان، نويسندگاني از كشور هاي مختلف اروپايي و آسيايي از اين دوسالانه استقبال كردند به گونه اي كه در دوره پنجم اين رويداد هنري، نويسندگاني از سيزده كشور اروپايي و آسيايي داستان هاي خود را به اين دو سالانه ارسال كردند .
شهرستان جهرم در فاصله 193كيلومتري جنوب شرقي شيراز واقع شده است.ك/2
7369 /6118