۲۷ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۰۴
کد خبر: 81883862
۰ نفر
صالح نيا: عده اي در داخل قدر ولايت فقيه را نمي دانند

تهران-ايرنا- امام جمعه غرب تهران با بيان اين كه علم مقدس انقلاب بر دوش رهبر معظم انقلاب است، گفت: عده اي در داخل قدر ولايت فقيه و اين موقعيت را نمي دانند.

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين يحيي صالح نيا بعد از ثبت نام در پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري در جمع خبرنگاران افزود:مجلس خبرگان يك مجلس مقدس براي تامين يك هدف مقدس در نظام جمهوري اسلامي است بنابراين جاي خيلي از مسايل باندي ، جناحي و گروه بندي هايي كه در ساير جاها رايج است اساسا در اين مجلس وجود ندارد.
وي ادامه داد: هدف از تشكيل اين مجلس اين است كه ملت ايران بدانند كه هيچگاه كشور ما بي سكاندار و بي ناخدا نخواهد ماند و اين هدف بعد از ارتحال حضرت امام (ره) به خوبي و به موقع تامين شد و در آينده هم تامين خواهد شد.
امام جمعه غرب تهران درباره بحث نظارت بر رهبري گفت : چيزي به اسم نظارت بر رهبري در قانون به صورت صريح اعلام نشده است در عين حال خود رهبري بسيار مصر هستند كه نهادهاي زيرنظر ايشان حتما تحت نظر نهادهاي نظارتي و كساني باشند كه وظيفه آنها نظارت بر مسوولان كشوري است .
صالح نيا افزود: دوستاني هستند كه نزديك انتخابات كه مي شود خاطره يادشان مي آيد و چيزي مي گويند كه اذعان ملت را آشفته مي كنند .
وي گفت: در حال حاضر علم مقدس رهبر انقلاب را سربازاني چون دكتر ظريف، قاسم سليماني، سيدحسن نصرالله ، ابراهيم زكزاكي و ديگران به دوش مي كشند و رهبري را شهره آفاق مي كنند ولي در داخل عده اي كه قدر اين موقعيت را نمي دانند آن هم تازه چند ماه مانده به انتخابات يا خاطره اي از امام (ره) به ذهنشان خطور مي كند يا مساله اي مي گويند كه اذهان عمومي را آشفته مي كند.
نمايندگان مجلس خبرگان بايد نشان بدهند كه هم خبره علمي هستند هم بصيرت سياسي دارند تا كشور با قوت و قدرت بيشتري از اين به بعد پيش برود.
وي گفت: مستقل در انتخابات خبرگان شركت مي كنم و هدف اصلي ام از آمدن در مجلس خبرگان اين است كه نشان بدهيم كه رهبر معظم انقلاب سربازان جوانتر و خبرگان جوانتري در داخل كشور در كنارشان هستند كه تا ده ها سال آينده ملت با اطمينان به مجموعه خبرگان و مجموعه بيت رهبري زير سايه ولايت فقيه زندگي كنند.
صالح نيا در مورد ثبت نام كردن سيد حسن خميني گفت: هركسي حق دارد در اين انتخابات شركت كند و مشاركت حداكثري را داشته باشد ولي مردم در راي دادن حتما به شايستگي هاي خود اشخاص توجه كنند و نگاه به پيشينه افراد ممكن است ملت ما را در تشخيص مورد اصلح دچار خطا و اشتباه كند بنابراين لازم است خود اشخاص خبره و عادل باشند.
سيام**1058**9254**1436