ركن آبادی مانند سایر حجاج براثر گرمای هوا وعدم رسیدگی مناسب جان باخت

تهران - ایرنا - معاون عربی وآفریقایی وزارت امور خارجه گفت: با توجه به تست هایی كه در ایران انجام شد و با توجه به شواهد مشخص شد كه ركن آبادی به دلیل گرمای شدید هوا و البته عدم رسیدگی مناسب در آن شرایط و تشنگی، مانند سایر حجاجی كه جان خود را از دست دادند جان باخت.

به گزارش ایرنا ، حسین امیرعبداللهیان جمعه در گفت و گو با خانه ملت آخرین وضعیت پیگیری مفقودان منا را تشریح كرد و گفت: هنوز وضعیت حدود 14 نفر نامشخص است و پیگیری ها همچنان ادامه دارد.
معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه با اشاره به اینكه در سطح حقوقی پیگیری های ما با عربستان برای احقاق حقوق خانواده ها ادامه دارد تصریح كرد: در عین حال در سطح بین الملل هم برخی NGO ها (سازمان های مردم نهاد) مستنداتی را فراهم كرده و به دنبال كمك برای پیگیری دقیق این حادثه هستند.
امیرعبداللهیان ادامه داد: به ترتیب خانواده های مفقودان به عربستان رفته و تست دی ان ای را انجام داده اند.
معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه افزود: آقای قشقاوی كمیته ویژه ای را در وزارت خارجه برای پیگیری این وضعیت مدیریت می كند.
وی تاكید كرد: نكته مهم این است كه هنوزسرنوشت تعدادی ازمفقودان مشخص نشده است اما با اطمینان می گویم تا تعیین سرنوشت آخرین فرد مفقودی پیگیری ها ادامه خواهد داشت.
عبداللهیان درادامه در مورد روابط ایران و تركیه با توجه به مسایل مختلفی كه اخیرا میان دو كشور به وجود آمده است گفت: روابط ما با تركیه راهبردی و استراتژیك است، اما روی یك موضوع اختلاف نظر داریم و آن، آینده سیاسی سوریه است.
معاون وزیر امور خارجه افزود: ما فكر می كنیم از طریق گفت وگو می توانیم با دوستان تركیه مسایل را حتی در موضوع سوریه حل و فصل كنیم.
سیام/1449