سه كشته در تیراندازی مقابل یك مركز رادیویی در مالی

تهران - ایرنا - سخنگوی ارتش مالی اعلام كرد: یك فرد مسلح ناشناس سه نفر را در مقابل یك مركز رادیویی متعلق به مسیحیان در كشور آفریقایی مالی به قتل رساند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، سلیمان مایگا سخنگوی ارتش مالی امروز (جمعه) اعلام كرد كه این تیراندازی شامگاه گذشته و در مقابل مركز رادیوی تهامینت در شهر تیمبوكتو رخ داد و در جریان آن سه نفر كشته شدند.
تاكنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.
حمله مذكور از اوج گیری دوباره ناامنی در منطقه صحرایی شمال مالی حكایت دارد.
در پی تشدید شورش های جدایی طلبانه مالی در سال 2012، شبه نظامیان افراط گرا وابسته به القاعده شمال این كشور را شامل بخش هایی از مناطق مسیحی نشین تصرف كردند كه فرار ساكنان آن را به همراه داشت.
هرچند فرانسه در سال 2013 با مداخله نظامی خود بخش هایی از مناطق اشغال شده را آزاد كرد، اما خشونت و حمله های متناوب این گروه ها همچنان ادامه دارد. آخرین مورد این حملات به ماه نوامبر و گروگان گیری در یك هتل مجلل در باماكو (پایتخت) مربوط می شود كه طی آن 20 نفر كشته شدند.
در همین حال منجی حمدی فرستاده ویژه سازمان ملل در مالی دیروز (پنجشنبه) اعلام كرد كه در بحبوحه دشواری های مربوط به بهبود اوضاع امنیتی در منطقه شمال مالی و نیز مشكلات مربوط به اجرای توافق صلحی كه در ماه ژوئن (خرداد/تیر) میان برخی طرف های درگیری و دولت مالی منعقد شد، از سمت خود استعفا خواهد داد.
خاورم**9156 ** شبد ** 1095