امام جمعه موقت جوانرود: زكات بايد به نيازمندان واقعي پرداخت شود

كرمانشاه - ايرنا - امام جمعه موقت جوانرود با اشاره به اهميت پرداخت زكات و آثار معنوي و اجتماعي آن در جامعه گفت: زكات بايد بدون هيچ چشمداشتي به فقرا و نيازمندان واقعي جامعه پرداخت شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا ماموستا ملا رستم حسيني در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه جوانرود اظهار كرد: توجه به فرهنگ پرداخت زكات در جامعه از شاخص هاي رشد و تعالي باورها و آموزه هاي ديني مردم است كه اين فريضه از فروع دين مسلمانان محسوب مي شود.
وي در ادامه با بيان اينكه تمام اعمال انسان بايد براي رضاي خدا باشد افزود: اعمال انسان زماني ارزشمند است كه براي كسب رضاي خدا انجام شود.
وي تصريح كرد: رضاي خدا با اهميت ترين عامل براي سعادت است و انسان هاي با ايمان به دنبال ساختن زندگي شان براساس معيارهاي تعيين شده توسط خداوند هستند.
خطيب جمعه جوانرود انسانيت حقيقي را در حصول معرفت الهي معرفي و خاطرنشان كرد: انسان بدون اهداف، ايمان و شناخت پروردگار، انساني بي معناست و وجودش بيهوده وغيرمفيد است.
امام جمعه موقت جوانرود با تاكيد بر زنده نگه داشتن فريضه مهم امر به معروف و نهي از منكر در جامعه گفت: بي‌ تفاوتي به اين فريضه الهي سبب از هم پاشيدگي جبهه حق و جايگزيني جبهه باطل، دنيا زدگي و فاصله گرفتن مردم از دين مي‌‌شود.
ماموستا حسيني افزود: امر به معروف و نهي از منكر، از ضروريات ايمان و رستگاري امت است.
شهرستان جوانرود با 74 هزار نفر جمعيت در 86 كيلومتري شمال غرب كرمانشاه واقع شده است.
7453/8066