امام جمعه نجف آباد: شيعه هراسي در جهان، كار دشمنان اسلام و تشيع است

نجف آباد، اصفهان - ايرنا - امام جمعه نجف آباد گفت: شيعه هراسي در جهان در دستور كار دشمنان اسلام و تشيع است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين مصطفي حسناتي در خطبه هاي نمازجمعه نجف آباد كه در مسجد جامع اين شهر برگزار شد، افزود: شيعه هراسي در جهان برنامه دشمنان دين اسلام و تشيع است و آنها تلاش مي كنند تا با اين اقدام ها، كسي نزديك شيعه و تشيع نشود.
وي افزود: دستورات دين اسلام، تشيع و اهل بيت مهرباني، دوستي، محبت، ايثار، شجاعت و گذشت است و ما بايد با اجراي كامل اين دستورات با نقشه دشمنان كه شيعه هراسي است، مبارزه كنيم.
امام جمعه نجف آباد با اشاره به ميلاد حضرت رسول اكرم گفت: به روايات اهل سنت ولادت حضرت رسول اكرم 12ربيع الاول و بنا به روايات شيعه ، 17 ربييع الاول ولادت حضرت رسول اكرم است.
وي با اشاره به اينكه در ايران از 12 تا 17 ربيع الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاري شده است، افزود: اين اقدام، بهترين كاري است كه نظام جمهوري اسلامي ايران انجام داد تا با اعلام هفته وحدت، از ايجاد تفرقه بين اهل سنت و شيعه جلوگيري و نقشه دشمنان نقش بر آب شود.
امام جمعه نجف آباد در ادامه با اشاره به اعلام نامزدي حجت الاسلام و المسلمين سيد حسن خميني در انتخابات خبرگان رهبري گفت: از ابتداي انقلاب اسلامي، بيت معزز و مكرم حضرت امام (ره) به دليل پايبندي به اصول انقلاب اسلامي و پشتيباني كامل از اصل ولايت فقيه همواره مورد احترام مردم بوده اند و در آينده نيز با ادامه اين روند شاهد تكريم اين بيت گرانقدر خواهيم بود.
حجت الاسلام حسناتي با اشاره به در پيش بودن انتخابات مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان رهبري در هفتم اسفند امسال گفت: مردم، مسئولان و نخبگان بايد با چشماني باز مواظب باشند توطئه هاي دشمنان به اشكالي جديد در ماههاي باقي مانده تا روز انتخابات بروز نكند و وحدت جامعه را خدشه دار نكند.
محكوم كردن جنايات انجام شده عليه شيعيان آذربايجان و نيجريه به عنوان دو كشور حساس و تاثير گذار در آسيا و آفريقا از ديگر محورهاي سخنراني خطيب جمعه نجف آباد بود.
حجت الاسلام حسناتي اظهاركرد: آمريكا، رژيم صهيونيستي و مرتجعين منطقه به آشوب در منطقه خاورميانه بسنده نكرده اند و تلاش مي كنند در هر نقطه اي از جهان كه نداي حق طلبي مسلمانان بلند شود، آن را سركوب و يا منحرف كنند.
در پايان نماز جمعه اين هفته نيز،نجف آبادي ها همزمان با ديگر شهرهاي كشور با برگزاري راهپيمايي، كشتار شيعيان نيجريه توسط ارتش اين كشور را محكوم كردند.
شهرستان نجف آباد در 30 كيلومتري غرب اصفهان قرار دارد.
غ.ك / 7137/ 2093