هنوزداوطلبی دركهگیلویه وبویراحمد برای خبرگان نام نویسی نكرده است

یاسوج - ایرنا- مدیركل سیاسی ، انتخابات استاندار و دبیر ستاد انتخابات كهگیلویه وبویراحمد،گفت: با گذشت دو روز از آغاز زمان نام نویسی داوطلبان پنجمین دوره خبرگان رهبری تاكنون كسی در استان به فرمانداری مركز استان مراجعه نكرده است.

جلیل حسنی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: نام نویسی از داوطلبان این دوره از خبرگان رهبری از روز پنجشنبه (26 آذر) آغاز و تا دوم دیماه ادامه دارد.
وی تصریح كرد: داوطلبان و یا نمایندگان آنها می توانند برای نام نویسی به فرمانداری مركز استان و یا وزارت كشور مراجعه و نسبت به اعلام حضور و نامزد بودن خود اقدام كنند.
وی از جمله مدارك لازم برای نام نویسی از نامزدهای پنجمین دوره خبرگان رهبری را شامل ارائه اصل شناسنامه ، چهار نسخه تصویر تمامی صفحات شناسنامه ، 12 قطعه عكس 4*6 بهمراه تكمیل پرسشنامه اعلام داوطلبی ذكر كرد.
دبیر ستاد انتخابات كهگیلویه وبویراحمد با تاكید بر اینكه اجتهاد این افراد و داوطلبان نیز باید از پیش محرز شده باشد، گفت: بر اساس قانون كسانی كه داوطلب انتخابات مجلس خبرگان هستند ضرورتی برای اینكه ساكن یا متولد حوزه انتخابیه خود باشند، وجود ندارد.
حسنی از پیش بینی بیش از 850 شعبه اخذ برای انتخابات مجلس خبرگان رای در شهرستان ها و بخش های مختلف كهگیلویه وبویراحمد و تمهیدات و شرایط لازم برای برگزاری یك انتخابات پرشور و سالم در اسفند اسمال خبر داد. كهگیلویه و بویراحمد دارای یك كرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است.
آیت الله سید شرف الدین ملك حسینی نماینده فعلی كهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری است.
نام نویسی از داوطلبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز از روز شنبه هفته آینده (28 آذر) آغاز خواهد شد.
انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند سال جاری برگزار می شود.
3016/1662