۲۷ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۱۶
کد خبر: 81883809
۰ نفر
استقلال خوزستان قهرمان نیم فصل لیگ برتر فوتبال شد

اصفهان - ایرنا - تیم فوتبال استقلال خوزستان با برتری یك بر صفر مقابل ذوب آهن اصفهان، قاطعانه به عنوان قهرمانی نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران دست یافت.

به گزارش ایرنا، شاگردان عبداله ویسی كه فصل درخشانی را سپری می كنند و با تركیبی از بازیكنان جوان و جویای نام فراتر از انتظار نشان داده اند، عصر امروز (جمعه) از هفته پانزدهم و پایانی نیم فصل لیگ برتر ایران میهمان تیم قدرتمند ذوب آهن اصفهان بودند.
استقلال خوزستان با اتكاء ‌به خط دفاعی مستحكم خود كه در نیم فصل تنها 4 گل دریافت كرده است، نیم نخست را با تساوی بدون گل به پایان رساند.
در نیمه دوم هافبك های استقلال خوزستان عملكرد خوبی داشته و با دوندگی بالا و همچنین بهره بری از كناره های میدان، تیم تحت هدایت یحیی گل محمدی را تحت فشار قرار دادند.
در دقیقه 77 و در یك ضدحمله، رحیم زهیوی توپ خطرناكی را روی دروازه ذوب آهن ارسال كرد كه مهدی زیبدی مهاجم جوان استقلال خوزرستان با ضربه سر موفق به گلزنی شد و برتری یك بر صفر تیمش را رقم زد.
با این نتیجه، استقلال خوزستان 32 امتیازی شد و مقتدرانه به قهرمانی نیم فصل رسید و ذوب آهن با 26 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت. استقلال تهران نیز با 29 امتیاز در جایگاه دوم جدول قرار دارد.
استقلال خوزستان با 9 برد، 5 تساوی، یك باخت، 18 گل زده و تنها 4 گل خورده به این موفقیت چشمگیر رسید.
ورزشی**3783**1379