مردم ايران در محكوميت كشتار مسلمانان نيجريه راهپيمايي كردند

استان ها - ايرنا - مردم ايران پس از برگزاري آيين سياسي عبادي نمازجمعه، با برگزاري راهپيمايي و سر دادن شعار، حمله ارتش نيجريه به مسلمانان و كشتار آنان را محكوم كردند.

مردم ايران در اين تظاهرات، سكوت مجامع جهاني در برابر كشتار شيعيان نيجريه را نشانگر دروغ و نفاق اين سازمان ها دانستند.
قم - اقشار مختلف مردم، طلاب و فضلاي ايراني و خارجي حوزه علميه قم و همچنين آفريقايي تباران مقيم قم پس از اقامه خطبه هاي نماز جمعه با برگزاري يك راهپيمايي باشكوه جنايات ارتش نيجريه در قبال شيعيان اين كشور را محكوم كردند.
نمازگزاران قمي درحالي كه تمثال هاي مبارك حضرت امام (ره)، رهبر معظم انقلاب، شيخ ابراهيم زكزاكي رهبر شيعيان نيجريه و شهداي اين كشور را در دست داشتند، در محكوميت حمله اخير ارتش نيجريه به حسينيه بقيه الله و شهيد و مجروح كردن جمعي از شيعيان اين كشور، مسير حرم حضرت معصومه (س) تا چهارراه شهداي قم را راهپيمايي كردند.
شيراز- نمازگزاران شيراز پس از اقامه نماز جمعه در حرم مطهر شاهچراغ (ع) در اعتراض به كشتار شيعيان نيجريه با انجام راهپيمايي اين جنايت عليه بشريت را محكوم كردند.
نمازگزاران شيرازي با پيمودن خيابان شهيد آيت الله دستغيب تا سه راه نمازي و سردادن شعارهايي، خشم و انزجار خود را نسبت به اقدام جنايتكارانه كشتار شيعيان نيجريه ابراز كردند.
شركت كنندگان در اين راهپيمايي در حالي كه پلاكاردها و دست نوشته هايي در محكوميت كشتار شيعيان در نيجريه در دست داشتند، شعارهاي مرگ بر آمريكا، مرگ بر اسراييل و مرگ بر وهابي و آل سعود سر مي دادند.
'آل سعود جيره خوار آمريكاست، با قاتلان و صهيونيسم همصداست' از ديگر شعارهاي راهپيمايان بود.
تبريز - ايرنا - نمازگزاران تبريزي پس از اقامه نماز جمعه با برپايي راهپيمايي در مسير مصلا تا ميدان ساعت اين شهر، كشتار شيعيان نيجريه را محكوم كردند.
مردم تبريز در اين راهپيمايي اعتراض آميز، خواستار احقاق حقوق شيعيان نيجريه و جمهوري آذربايجان از سوي جهان اسلام و مجامع بين‌المللي شدند.
دراين راهپيمايي كه در مسير مصلاي امام خميني(ره) تبريز تا ميدان ساعت اين شهربرگزار شد، نمازگزاران تبريزي با سر دادن شعارهاي 'ارتش نيجريه قاتل شيعيان است'، 'زكزاكي مجاهد؛ آزاد بايد گردد'، 'مرگ بر آمريكا' و 'مرگ بر اسرائيل' و ' مرگ بر آل‌سعود'، بر دست داشتن آمريكا، رژيم صهيونيستي و وهابيت در اين جنايات تأكيد كردند.
مردم تبريز دراين تظاهرات همچنين حمايت خود را از شيعيان منطقه نارداران در حومه باكو، پايتخت جمهوري آذربايجان اعلام كردند.
همدان - نمازگزاران عزادار همدان پس از اقامه نماز عبادي سياسي جمعه در صفوفي فشرده و به هم پيوسته با مشتاني گره كرده در محكوميت حمله نظامي ارتش نيجريه به حسينيه بقيه الله و دستگيري و مجروح كردن شيخ ابراهيم زكزاكي دبيركل جنبش اسلامي نيجريه راهپيمايي كردند.
راهپيمايان با در دست داشتن پارچه نوشته ها و پلاكاردهايي با تصاوير امام راحل، رهبري فرزانه انقلاب و شيخ ابراهيم زكزاكي كشتار شيعيان بي دفاع را محكوم كردند.
نمازگزاران همداني همچنين پلاكارهايي با مضامين مختلف همچون مرگ بر آمريكا مرگ، مرگ بر اسرائيل و مرگ بر آل سعود كافر دست داشتند.
زنجان - نمازگزارن و مردم ولايتمدار زنجان پس از اقامه نماز جمعه در راهپيمايي گسترده اي كشتار شيعيان نيجريه را محكوم كردند.
نمازگزاران در اين راهپيمايي شعارهاي جنايت آمريكا در همه جا عيان است، مرگ بر آمريكا، ارتش نيجريه قاتل شيعيان است، مرگ بر آل سعود، كشتار شيعيان را شيطان كند حمايت، ارتش نيجريه مسئول اين جنايت را سر دادند.
اراك- نمازگزاران جمعه در اراك مركز استان مركزي، پس از اقامه اين نماز عبادي - سياسي با شركت دريك راه پيمايي با شكوه، كشتار شعيان نيجريه را محكوم كردند.
اين راهپيمايي از مقابل مصلاي بيت المقدس اراك در خيابان دانشگاه تا خيابان سلمان فارسي برگزار شد و شركت كنندگان در آن شعارهاي مرگ بر آمريكا، مرگ بر اسرائيل، مرگ بر آل سعود سر دادند.
اين راهپيمايي در يك هواي سرد و برفي برگزار شد و راهپيمايان از سوي آيت الله دري قربانعلي دري نجف آبادي نماينده ولي فقيه دراستان مركزي و جمعي از مديران استان همراهي مي شدند.
قزوين- نمازگزاران قزويني پس از حضور در آيين عبادي سياسي نماز جمعه در مسجد النبي(ص) در اعتراض به كشتار شيعيان نيجريه دست به راهپيمايي زدند.
نمازگزاران قزويني در اين راهپيمايي كشتار پيروان مذهب شيعه در نيجريه و دستگيري شيخ ابراهيم الزاكزاكي رهبر شيعيان اين كشور را محكوم كردند و خواستار آزادي وي شدند.
نمازگزاران قزويني در اين راهپيمايي با شكوه و گسترده، شعارهاي مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسرائيل نيز سر داده و همچنين عليه برخي كشورهاي منطقه كه از گروه‌هاي تكفيري و تروريستي حمايت مي كنند شعار دادند.
شهركرد- نمازگزاران جمعه شهركرد با راهپيمايي بعد از اقامه نمازجمعه، كشتار بي‌رحمانه شيعيان نيجريه و اهانت به مقدسات ديني را محكوم كردند.نمازگزاران جمعه شهركرد با اعلام همبستگي با مردم مسلمان نيجريه و سردادن شعارهاي مرگ بر آمريكا، مرگ بر اسرائيل و مرگ بر وهابي، كشتار مظلومانه شيعيان نيجريه را محكوم كردند.
نمازگزاران مسير مصلاي امام خميني (ره) شهركرد تا چهار راه بوعلي سينا را راهپيمايي كردند و در پايان اين راهپيمايي برخورد با عوامل كشتار شيعيان نيجريه را خواستار شدند.
امام جمعه شهركرد در جمع شركت كنندگان در اين راهپيمايي گفت: آمريكا، آل سعود، صهيونيست ها و وهابيون خبيث عامل اصلي كشتار شيعيان نيجريه هستند.
نيروهاي ارتش نيجريه بامداد يكشنبه بيست و دوم آذر در تلاش براي بازداشت شيخ «ابراهيم زكزاكي» به خانه وي در منطقه «گيلسو» شهر «زاريا» يورش بردند. به گزارش فارس يك عضو سازمان كميسيون حقوق بشر اسلامي درباره اين هجوم وحشيانه گفت:
در جريان اين حمله نيروهاي ارتش اقدام به تيراندازي به سمت حاضران در خانه شيخ زكزاكي كردند، كه بر اثر اين تيراندازي تعداد زيادي كشته و زخمي شدند.
گفته مي‌شود نيروهاي ارتش خانه شيخ زكزاكي را با خودروهاي زرهي محاصره كردند. به گفته شاهدان، حاميان شيخ در تلاش براي ممانعت از ورود نيروهاي نظامي بوده و دور وي حلقه انساني تشكيل داده بودند.
برخي منابع تعداد شهداي اين حادثه را تا 35 نفر و برخي حتي تا صدها نفر هم اعلام كردند.
1876