امام جمعه شهركرد: افراد اهل تسامح و تساهل جايي در مجلس خبرگان ندارند

شهركرد -ايرنا- نماينده ولي فقيه درچهارمحال وبختياري و امام جمعه شهركرد گفت: نبايد در انتخابات خبرگان رهبري به افراد اهل تسامح وتساهل راي دهيم و اين گونه افراد جايي در مجلس خبرگان ندارند.

به گزارش روز جمعه دفتر نماينده ولي فقيه در استان ،حجت الاسلام والمسلمين محمدعلي نكونام در ديدار با ائمه جماعات مساجد و روحانيون شهرستان كيار، انقلاب اسلامي را امانتي سنگين بر دوش همه روحانيون و طلاب دانست و افزود: همه‌ توفيقات كشور از نظام جمهوري اسلامي به دست آمده و حقارتي كه بر طاغوت و مستكبران در برابر اين انقلاب تحميل شده، همه براي اين است كه اين نظام در مسير انبياء و اولياء الهي قدم برداشته و در اين مسير ثابت قدم و استوار بوده است.
وي طلاب و روحانيون را در خط مقدم دفاع و صيانت از انقلاب و ارزش‌هاي اسلامي دانست و تاكيد كرد: انقلاب اسلامي از حوزه‌هاي علميه و توسط يك عالم ديني و فقيهي وارسته شكل گرفت و اكنون نيز ولي‌فقيه و فرزند حوزه علميه در رأس اين انقلاب قرار دارد؛ بنابراين رسالت روحانيون در دفاع و مصون نگه‌داشتن انقلاب از آسيب‌ها سنگين‌تر از ديگر اقشار است.
حجت الاسلام نكونام با تاكيد به ضرورت شناخت توطئه‌ها و خطراتي كه انقلاب اسلامي را تهديد مي‌كند، تصريح كرد: در هر مقطع خطرات مختلفي انقلاب را تهديد مي‌كند كه بايد آن‌ها را به درستي شناخت و نسبت به آن حساس بود و براي مقابله و جلوگيري از نفوذ دشمن برنامه‌ريزي كرد.
امام جمعه شهركرد استحاله نظام و انقلاب از درون را جدي‌ترين تهديد پيش روي انقلاب عنوان كرد و گفت: دشمنان امروز تمام قد و با تمام وجود تلاش مي‌كنند كه انقلاب را از درون تهي و ناكارآمد كنند .
وي تصريح كرد: تهي كردن انقلاب از درون يعني آن كه سبك زندگي، نوع نگرش، رويكرد، تفكرو تصميم گيري مردم را به سبك زندگي غربي تغيير دهند به گونه‌اي كه ديگر سبك زندگي مردم از انقلاب و ارزش‌هاي اسلامي نشأت نگيرد.
حجت الاسلام نكونام افزود: دشمن مي كوشد با تاثير بر انتخابات شكل دادن مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان رهبري همسو و مطابق با افكار و نظرات خودشان، در داخل كشور نفوذ پيدا كرده و سياست‌ها و اهداف شوم خود را محقق كنند.
وي تصريح كرد: خبرگان نقش اساسي را نسبت به ستون اصلي خيمه انقلاب ايفا مي‌كند كه اگر خدايي نخواسته افراد اهل تسامح و تساهل در آن ورود پيدا كنند قطعا انقلاب با خطر عظيم مواجه خواهد شد.
رييس شوراي فرهنگ عمومي استان تاكيدكرد: جامعه روحانيت و ائمه جمعه و جماعات بايد نسبت به مجلس خبرگان رهبري آينده حساس و دغدغه‌مند باشند و بكوشند با روشنگري‌ آحاد جامعه، مجلس خبرگاني شكل بگيرد كه انسان‌هاي تمام عيار صادق و ولايي و به دور از تسامح و تساهل و نگاه‌هاي مخدوش در آن حضور داشته باشند.
امام جمعه شهركرد حال فعلي افراد را معيار و ملاك اصلي براي انتخاب نماينده اصلح خبرگان رهبري دانست و تاكيدكرد: سوابق انقلابي و مبارزاتي قبل و بعد از انقلاب، حضور در مجلس خبرگان‌هاي گذشته و منصوب امام و رهبري بودن هيچ كدام معيار و ملاك انتخاب يك فرد براي مجلس خبرگان نيست بلكه حال فعلي افراد و محرز شدن آن ملاك و معيار براي انتخاب است.
7360/ 6014/