خرم آباد- ایرنا - مدیركل ستاد بحران استانداری لرستان گفت: با توجه به بارش باران در اغلب شهرها و ریزش برف در ارتفاعات و شهرستانهای شرق استان، احتمال تعطیلی برخی مدارس استان در روز شنبه 27 آذر وجود دارد.

رضا آریایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سیستم هوایی از روزگذشته با بارندگی و ریزش برف وارد استان شده و هم اكنون نیز این سامانه در استان فعال است.
وی اظهار داشت:از روز گذشته تا ساعت 15 امروز بارندگی حاصل از این سیستم در خرم آباد، رومشكان، كوهدشت، بروجرد و دورود به ترتیب هفت، شش، پنج، چهار و پنج میلیمتر بوده است.
وی همچنین میزان بارندگی در ایستگاههای الشتر، سیلاخور و نورآباد را نیز چهار، چهار و سه میلیمتر عنوان كرد و گفت: بارش در تمامی شهرهای شمالی، گردنه ها و ارتفاعات استان به صورت برف است.
آریایی ادامه داد: علیرغم این بارش ها، در حال حاضر با حضور موثر و تلاش مشترك پلیس راه و راهداری تمامی محورهای ارتباطی استان باز بوده وتردد به صورت روان در آن درجریان دارد.
وی یادآور شد: به دلیل یخبندان در صبح فردا، احتمال تعطیلی برخی مدارس به ویژه مقطع ابتدایی در برخی شهرهای استان وجود دارد.
مدیر كل ستاد بحران استانداری لرستان اضافه كرد: از ابتدای سالجاری تاهفته گذشته متوسط بارندگی در استان 298 میلیمتر بوده كه نسبت به متوسط 132 میلیمتری سال گذشته بیش از دو برابر افزایش یافته است.
7269/6060